Як вирощувати помідори.

Повноцінний урожай помідорів можливий тільки при правильному догляді за рослинами. В іншому випадку вони або не встигнуть визріти, або плоди будуть невеликого розміру. Але немає нічого неможливого, тому виростити томати вийде навіть у не дуже досвідченого садівника, якщо він постарається.
Інструкція
1
Придбайте насіння томатів. Беріть дрібноплідні для засолювання і великі, щоб робити салати або просто є. Проконсультуйтеся з продавцем, якщо ви погано розбираєтеся в сортах.
2
Уважно прочитайте інформацію на упаковці. Якщо насіння не оброблені спеціальним складом від хвороб, обеззаразьте їх в розчині марганцівки. Для цього розведіть марганець в чистій воді з розрахунку 1 г порошку на 250 мл рідини. Через добу просушіть насіння, щоб їх було легше сіяти.
3
Підготуйте ящики для розсади. Насипте в них родючий грунт, бажано ту, що продається в магазинах. Земля з городу містить мало поживних речовин, які так необхідні молодим рослинам.
4
Зробіть неглибокі борозенки (1-2 см) в землі і посійте насіння. Якщо вам шкода проріджувати розсаду, розкладайте насіння за допомогою пінцета на відстані 10 см один від одного. Процедура, звичайно, займе багато часу, але і витрата насіння значно скоротиться.
5
Полийте посадки водою кімнатної температури і прикрийте ящик целофановою плівкою. Як тільки з'являться сходи, плівку приберіть, щоб вона не заважала нормальному росту томатів. Подальший полив проводите по мірі висихання землі, але намагайтеся не заливати її.
6
Висадите розсаду в теплицю або в парник на початку або в середині травня - це залежить від погодних умов. Якщо ви плануєте пересадити томати відразу у відкритий грунт, дочекайтеся, коли не буде загроз заморозків, в іншому випадку молоді рослини загинуть.
7
Кілька разів за літо вносите органічні або мінеральні добавки, щоб томати краще росли. Але дотримуйтеся дозування (вказана на упаковці), адже надлишок добрива може спровокувати загибель рослин.
8
Видаляйте пасинки з рослин. З'являються вони з пазух листя і заважають нормальному росту плодів, так як поглинають всі поживні речовини. Урожай збирайте в міру дозрівання томатів.
Корисна порада
Сіяти томати рекомендується в середині лютого або на початку березня. Раніше це робити небажано, так як рослини виростуть занадто високими і можуть поламатися при пересадці у відкритий грунт.