Як вирощувати томати чорні.

Томат - дуже популярний овоч. Він має безліч сортів, які розрізняються за формою і кольором. Люди можуть вирощувати червоні, жовті, помаранчеві і навіть чорні томати . Остання забарвлення отримана за рахунок таких барвників, як антоциан, каротиноид і хлорофіл. У вирощуванні такий сорт томатів більш легкий, адже він спокійно реагує на зміни кислотності в землі.
Інструкція
1
В першу чергу купите насіння. До чорної томату відносяться такі сорти, як «Дагестанський», «Шоколадний», «Чорний росіянин» та інші. Зверніть увагу на умови вирощування.
2
Підготуйте насіння до висадки, для цього обробіть їх розчином марганцівки, потім звичайною водою. Опустіть в рідке добриво «Ідеал» на 12 годин, після цього знову проведіть обробку чистої відстояною водою. Загартуйте насіння при температурі +1 оС.
3
Висадите томати в ящик. Після появи сіянців полийте їх теплою відстояною водою, зробіть полив через 10-12 днів. Коли ви побачите перші справжні листочки, здійсните пікіровку. Обов'язково прищипують центральний корінець, так ви розвинете кореневу систему.
4
У травні висадіть томати в теплицю. Намагайтеся, щоб сім'ядольні аркуші не стосувалися ґрунту. До посадки обробіть розсаду борною кислотою. Робити це потрібно в похмуру погоду, в іншому випадку культура згорить.
5
Підготуйте до посадки землю. Для цього полийте її розчином марганцівки і гарячим розчином коров'яку. Якщо в день посадки стоїть сонячна погода - висаджуйте томати ближче до вечора, якщо похмура - вранці.
6
При поливі томатів обов'язково провітрюйте теплицю, робити це потрібно через дві години після вологої обробки. Обов'язково видаляйте пасинки, так як вони будуть гальмувати весь процес наливання плодів.
7
Через 20 днів після висадки зробіть першу підгодівлю чорних томатів. Для цього використовуйте нітрофоску. Другу підгодівлю здійснюйте відразу після появи другої квіткової кисті, для добрива використовуйте курячий послід. Третє годування слід проводити після появи третьої квіткової кисті, підгодовуйте томат мінеральним добривом. Ще одну підгодівлю робіть через півтора тижня після третьої.
8
Щоб запобігти фітофтороз, через 30 днів обробіть культуру Фітоспорін. Спостерігайте за рослинами, адже вони схильні до різних захворювань.