Що потрібно для вінчання.

Вінчання - священний церковний обряд, в процесі якого люблячі люди передають у руки один одного свої помисли, прагнення і життя, перед Богом дають обітницю вірності. У церкві молодих благословляють на щасливий шлюб, на продовження роду. Але як підготуватися до вінчання?
Вам знадобиться
  • - кільця
  • - натільні хрестики
  • - шматок білого полотна або рушник
  • - вінчальна одяг
  • - зручне взуття
  • - головний убір нареченої
Інструкція
1
Раніше до обряду вінчання допускалися тільки ті, хто зумів зберегти до шлюбу чистоту і цнотливість. Сьогодні така невинність - велика рідкість, і Церква вже не накладає таких жорстких обмежень, але все ж вимагає від згрішили до шлюбу розкаятися, тобто сповідатися і причаститися. Тільки після цього можна проходити священний обряд. Приступати до нього треба з щирими і чистими помислами, а не просто віддаючи данину моді, як це, на жаль, прийнято повсюдно. Тільки тоді виголошені у храмі молитви дадуть благі дари.
2
Оберіть церкву, в якій будете вінчатися, і час проведення цього обряду. Зазвичай в храмах можна заздалегідь записатися на певне число і навіть час, у який ви хочете повінчатися. Для багатьох пар має велике значення, який священик буде здійснювати обряд. Якщо у вас вже є свій духівник або просто батюшка, який подобається, домовтеся з ним заздалегідь. Майте на увазі, що вінчання можливе не в будь-який день. Російська Православна Церква за канонами не робить даний обряд в пост, на Великодньому тижні, на святки, а крім того, по вівторках, четвергах, суботах. Тому в кожен рік складається свій календар, в якому відзначені дні проведення обряду. Краще уточнити дату попередньо, звернувшись в сам храм, церковну крамницю або до відповідного інтернет-сайту.
3
Коли храм вибраний і день вінчання призначений, треба правильно підготуватися до обряду напередодні. З опівночі, нічого не їжте і не пийте. Утримуйтеся від статевих стосунків. Зберіть шматок білого полотна або рушник - на ньому ви будете стояти під час обряду, одяг, головний убір для нареченої, зручне взуття, щоб у ній було легко стояти кілька годин - вінчання проходить довго. Не забудьте натільні хрестики та обручки - їх треба віддати батюшці заздалегідь, щоб він їх освятив, поклавши на Престол. До речі, раніше нареченому купували золоте кільце, а нареченій - срібне, це символізувало Сонце і Місяць, яка сяє відбитим від денного світила світлом. Зараз кільця підбирають однакові.