Як швидко знизити тиск без ліків. Без таблеток.

Високий артеріальний тиск нерідко стає причиною інсульту, інфаркту міокарда, а також летального результату. Гіпертонік зі стажем завжди має під рукою необхідні йому лікарські препарати. А ось у початківців гіпертоніків нерідко виникають ситуації, коли необхідно терміново знизити тиск, а гіпотензивних препаратів немає.
Вам знадобиться
  • - яблучний оцет;
  • - мінеральна вода;
  • - мед;
  • - лимон.
Інструкція
1
Існує декілька простих прийомів короткострокового зниження тиску. Найбільш простий спосіб - це зробити самомасаж комірцевої зони, шиї, голови, передньої поверхні грудної клітки, живота. Використовується погладжування, розминка і розтирання. На голові масаж робіть від потиличного бугра до тім'я, потім продовжите масажувати лоб і скроневу області. Тривалість процедури - не менше 15 хвилин. Непоганий результат дає масаж області надплечій і лопаток. Після процедури слід спокійно полежати протягом 30-40 хвилин.
2
Знижує тиск тепло-гарячий душ шийно-потиличній області протягом 5-7 хвилин.
3
Ефективно прикладання до голих ступнях ніг шматка тканини, змоченої в яблучному оцті, на 10-15 хвилин. Зазвичай за цей час тиск значно знижується.
4
Хорошим способом швидкого зниження тиску є контрастні ножні ванни з різкою зміною води, від гарячої до дуже холодною. Налийте в один таз гарячу воду не менше 50 градусів Цельсія, а в другій таз - холодну воду не вище 10-12 градусів Цельсія. Спочатку опустіть ноги в гарячу воду на 2 хвилини, потім у холодну на 30 секунд. Повторюйте процедуру не менше 20 хвилин, закінчивши зануренням в холодну воду.
5
Також можна знизити тиск без прийому лікарських препаратів, зробивши гарячу ванночку для рук. Налийте в тазик воду температурою не вище 37 градусів Цельсія. Занурте руки в воду на 2-3 хвилини. У міру остигання води поступово додайте окріп. Доведіть температуру води до 45-47 градусів Цельсія і потримайте руки протягом 10 хвилин.
6
Щоб швидко знизити тиск без медикаментів, розчиніть в склянці мінеральної води столову ложку меду і сік половини лимона і випийте за один прийом. Протягом 20-30 хвилин тиск знижується на 15-20 пунктів.
7
При перших ознаках підвищення тиску необхідно потрапити на свіже повітря. Прогулянка протягом 30-40 хвилин допоможе знизити артеріальний тиск на 10-20 пунктів.
Корисна порада
Хворому гіпертонією дуже важливо вести здоровий спосіб життя в найширшому розумінні цього поняття, і тоді з нападами даного захворювання цілком можна буде впоратися без лікарських засобів.