Як бути мудрим і спокійним. Як навчитися бути мудрішими.

Мудрість ототожнюється з гармонією, спокоєм, трохи філософським осмисленням подій, вчинків, реплік. Щоб знайти мудрість і спокій, необхідно працювати над собою.
Інструкція
1
Мудрість визначається досвідом. Недостатньо просто мати помилки, важливо отримувати з них урок. Згадайте 3-5 власних промахів у житті, які допустили саме ви, не звинувачуйте «зовнішні обставини». Проаналізуйте кожен з них, можливо, ви не раз зробили одну і ту ж помилку. Подумайте, що ви зробили або не зробили для того, щоб змінити ситуацію, а також що вам необхідно робити, щоб не потрапити в неї надалі.
2
Навчіться прощати образи. Не соромтеся просити вибачення самі, якщо відчуваєте свою провину. Гнів і ворожість - це важкі камені, з якими вам не піднятися вище на щабель власного духовного розвитку. Частіше спілкуйтеся з людьми похилого віку та дітьми: одні навчать вас мудрості і терпінню, інші - безтурботності і життєлюбству.
3
Відновлення душевної рівноваги вам подарує йога. Вона не тільки сприяє гнучкості і зміцненню тканин, але і зцілює душу. Медитативні вправи спрямовані на зниження стресу, набуття спокою, гармонії. Вони допомагають знайти шлях до себе.
4
Щодня проводите 15-20 хвилин в повній тиші. Для цього відключіть комп'ютер, телефон, телевізор і все, що може видавати навіть слабкі звуки (мікрохвильовка, пральна машина, стрілки годинника). Закрийте вікна, щоб не було чути шуму вулиці. По можливості усамітнитеся в кімнаті і попросіть домашніх не шуміти протягом цього короткого часу. Закрийте очі, прийміть розслаблену позу і постарайтеся ні про що не думати. Поступово день за днем ви звикнете до цього ритуалу, вам буде його бракувати, якщо з якоїсь причини ви порушите його періодичність.
5
Якщо ви віруюча людина, частіше відвідуйте церкву. Приходьте в храм не просто поставити свічку, а послухати службу, заспокоїтися, отримати духовну умиротворення. У такі моменти не дозволяйте дрібним тривогам долати вашу свідомість, відключайте мобільний телефон. Не уникайте спілкування зі священнослужителями.