Як відрегулювати вікна.

Іноді потрібно відрегулювати пластикове вікно. Наприклад, коли стулка вікна зачіпає раму (при усадці стін), вікно після установки погано закривається (при неправильній установці), нещільно прилягає гумовий ущільнювач, що призводить до продуванню (при тривалій експлуатації). Це може зробити фірма-виробник, але можна і самостійно зайнятися регулюванням вікна .
Інструкція
1
Якщо стулка вікна знаходиться у відкритому положенні, а ручка випадково виявляється поверненою вниз, то спрацьовує блокіратор, і вікно закрити не виходить. Спочатку визначте марку фурнітури. Зазвичай її назва написано на металевому запоре.Еслі фурнітура фірми «Aubi»: в районі ручки знайдіть стирчить металеву пластинку з пружиною, пальцем щільно притисніть цю пластину до ущільнювача і потім поверніть ручку.Еслі фурнітура фірм «Roto», «Winkhaus», «GU »або інших марок: знайдіть нижче ручки металевий язичок (він знаходиться під кутом щодо рами), потім пальцем вниз натиснете на цей язичок до надання йому паралельного положення щодо ущільнювача, і далі без зусилля поверніть ручку і поставте її в потрібне положення.
2
У випадку, коли язичок не стосуватиметься відповідь елементу на віконній рамі: відкрийте вікно і відшукайте цю деталь, з якою повинен стикатися язичок, відкрутіть кілька гвинтів відповідь елементу блокіратора і потім підкладіть між ним і рамою тонкий шуруп або підкладку з пластика.
3
Якщо ручка з працею і не до упору повертається: купите силіконову змазку і добре промажте всі рухомі елементи, особливу увагу приділіть верхнім кутовим передачам.Покрутіте гвинти, які регулюють петлі вікна , зніміть заглушку на нижній петлі і потім підніміть стулку, закрутіть гвинт, який знаходиться всередині петлі ключем (шестигранним).
4
Якщо дме з-під утеплювача: на стулці знайдіть рухливі елементи у вигляді роликів, що мають отвір посередині для шестигранного ключа №4, відшукайте точку на краю ролика і поверніть цю точку ближче до ущільнювача (чим ближче точка до ущільнювача, тим сильніше притиск).
5
Якщо при закритті вікна ролики не заходять у відповідні частини на рамі, переставте відповідні пластини: відкрутіть гвинт відповідь планки, що знаходиться на рамі і потім сместите планку вниз так, щоб ролик заходив під відповідну планку полностью.Вообще, якщо вікно правильно змонтовано і засклений, то вона практично не потребує регулювання. Отже, при виборі фірми-виробника, віддайте перевагу перевіреним фірмам, що випускають якісні вікна .
Пластикові вікна красиві, надійні і довговічні, але іноді й вони вимагають регулювання. Звичайно, можна довірити настройку вікон фахівцям, але якщо ви досить досвідчений домашній майстер, то цілком зможете відрегулювати пластикові вікна самостійно, нічого екстраординарного в цьому немає.
Інструкція
1
Відкрийте вікно і огляньте запірні планки по периметру вікна. Зазвичай їх декілька - по одній на кожній стороні вікна. Якщо одна з запірних планок на віконній рамі зношена відчутно сильніше інших, це вказує на нерівномірну посадку вікна в рамі.
2
Відкрийте вікно і зніміть заглушки з регулювальних болтів на нижній і верхній петлі з боку стулки вікна. Відпустіть болти за допомогою шестигранного ключа. Регулювальний гвинт верхньої петлі налаштовує положення вправо-вліво верхньої половини вікна щодо рами, а гвинт нижньої петлі - положення вище-нижче всій стулки цілком.
3
Відрегулюйте вікно таким чином, щоб при закриванні стулка щільно і рівномірно входила в раму. Час від часу відкривайте і закривайте вікно, щоб перевірити правильність регулювання.
4
Інша можлива неполадка - неповне закривання вікна. При цьому вікно зачинене нещільно, незважаючи на те, що ручка вже повернута до упору. В цьому випадку вам необхідно відрегулювати відповідні планки, встановлені на рамі.
5
Відкрийте вікно і розслабте кріпильні гвинти на планках, пересуньте їх на кілька міліметрів вглиб вікна. Затягніть гвинти і спробуйте закрити вікно. У разі необхідності повторіть, до отримання потрібного результату.
6
Якщо після всіх виконаних маніпуляцій ручка стала заклинювати при закритті або ж з'явилися проблеми із замиканням - вікно не замикається зовсім або замикається ще до повороту ручки в крайнє положення - відрегулюйте язичок замка. Він виконаний у вигляді болта з головкою-ексцентриком. Обертайте її за допомогою шестигранного ключа і перевіряйте можливість відкривання-закривання вікна.
7
Якщо ви не змогли відрегулювати пластикові вікна вищевказаними способами, то, можливо, вже занадто сильно зношений гумовий ущільнювач, або ж вікно деформувалося. В такому випадку без допомоги фахівців не обійтися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/embed/FYtCbno5uyE
Зверніть увагу
Для регулювання візьміть шестигранний ключ 4 мм.
Корисна порада
Регулювання усуває проблеми: низ стулки (середня частина) зачіпає раму, розбовталася або насилу повертається ручка.