Як включити транспортні витрати в товар.

Відповідно до правил бухгалтерського обліку (ПБО) №5/1, пунктом №13, торгова точка має право включити у вартість товара закупівельну ціну, транспортні, податкові та інші витрати. Торгова накрутка вказується в обліковій податкової документації згідно зазначених вимог.
Вам знадобиться
  • - товарна накладна;
  • - правовий акт;
  • - таблиця торгової накрутки, застосовувана до всіх одиницям товару або по кожному найменуванню окремо.
Інструкція
1
Для беззбиткової торгівлі ви повинні сформувати ціни на товар таким чином, щоб у них були включені всі витрати, пов'язані із закупівлею, перевезенням товара та виплатою податків, але в той же час, щоб ваш товар був конкурентоспроможним на ринку. Згідно з чинним законодавством ваша торгова накрутка може бути будь-який, але це загрожує тим, що товар не буде затребуваний споживачем, і ви понесете значні збитки. Тому робіть мінімальну накрутку, включаючи в неї тільки витрати і невеликий відсоток прибутку підприємства.
2
Згідно з вимогами ПБО/5, прийом товарів повинен проводитися за прибутковими товарним накладними, дебету №41, кредиту №60, торгову націнку вказуйте під №42. При встановленому обліку відпускних цін з накладними витратами та торговельної накруткою в товарну накладну вносите і відпускну і закупівельну ціну.
3
У правових актах торгової точки вкажіть схему, яку ви будете застосовувати по групі товарів або по кожному найменуванню окремо. До оформленим документом має бути додана таблиця з вживаною накруткою за всіма видатками по кожному найменуванню товарів окремо або по списку товарів.
4
Для дрібнороздрібної торгівлі найбільш оптимальним варіантом вважається розробка таблиці з урахуванням групи товарів. Для великогабаритних товарів можна застосувати загальну схему і вказати торгову накрутку з урахуванням транспортних, закупівельних і податкових витрат загальної процентною ставкою.
5
Якщо ви вказали торговельну накрутку на всі види товарів загальною рядком, наприклад 30%, то в цій сумі повинні бути враховані всі ваші витрати, в тому числі транспортні та врахована ваша прибуток. Окремим рядком вказувати транспортні витрати не потрібно.
6
Загальна графа з вказаною накруткою - це різниця між закупівельною і продажною ціною. Її потрібно вказувати всім підприємствам, незалежно від застосовуваного податкового режиму.