Як виростити ранню картоплю.

Молода картопля володіє чудовим смаком і ароматом. Але його ціна на ринку відштовхує, так як в середньому вище в 3-4 рази, ніж восени. Виростити ранній урожай картоплі можна і самостійно, правда, доглядати за ним потрібно трохи по-іншому.
Інструкція
1
Підготуйте ділянку з осені для вирощування ранніх сортів картоплі. Внесіть мінеральні або органічні добрива. Приберіть бур'яни і скопайте землю.
2
Якщо ви хочете отримати урожай дуже рано, підготуйте і ящики для розсади. Наберіть в них землю з городу або купіть вже готовий грунт. Полийте грунт, щоб всі бур'яни зійшли. Після цього просапайте їх, щоб вони не заважали картоплі рости.
3
Купуйте насіння. Посадіть їх в ящик після 10 березня, але не пізніше 1 квітня. Полийте і прикрийте плівкою, щоб бульби швидше проросли. Ємності помістіть на підвіконня або на стіл, в крайньому випадку, підійде і підлогу. Але вибирайте світлу кімнату, щоб молодим рослинам вистачало світла.
4
Наприкінці квітня скопайте грядку під картоплю. Пересадите підросли рослини. Робіть це максимально обережно, стежте за тим, щоб земля не спадала сильно з коренів. Помірно полийте молоді посадки. Заливати сильно грунт не потрібно, так як в ній і так після зими достатньо вологи.
5
Поставте дуги і прикрийте грядку целофановою плівкою. Якщо на вулиці вже тепло і сонячно, прочиняйте посадки днем. Сонячні промені необхідні картоплі. Увечері поливайте і знову прикривайте.
6
Як тільки на вулиці встановиться тепла погода і не буде загрози нічних заморозків, зніміть целофан. Подрихліте картопля сапкою і зробіть невеликі купки із землі навколо кущів - це необхідно для нормального розвитку кореневої системи.
7
Удобрюйте картопля мінеральними добавками, якщо ви помітили, що він став погано рости. Для цієї мети підійде аміачна селітра, сечовина, подвійний суперфосфат або сірчанокислий натрій. На квадратний метр ділянки необхідно близько 25 г добрив, більше краще не кладіть.
8
Збір здійснюйте після повного дозрівання плодів. Якщо ви брали дуже ранні сорти картоплі, урожай достигне вже з 40 по 60 день після посадки, ранні з 61 по 70 день, а середньоранні з 71 по 90 день. Не поспішайте викопувати всі кущі картоплі відразу, чим довше він буде рости, тим більше стане маса бульб. Але чекати до осені не потрібно, так як картопля почне псуватися.