Як зробити лінзу Френеля.

Свою назву лінза отримала в честь творця - видатного французького фізика Огюстена Жана Френеля . Від звичайної оптичної лінзи, що складається з цілісного шліфованого шматка скла, лінза Френеля відрізняється більш складною конструкцією. Зробити її в домашніх умовах зовсім не просто.
Інструкція
1
Щоб побудувати лінзу Френеля самостійно потрібно мати суттєві уявлення про оптику. Так, на відміну від звичайних лінз, Френель складається не з цільного скла, а з концентричних кілець, що мають у перетині особливу форму призми. Зробіть розрахунки і визначте межі зон Френеля . Вони визначаються перетинанням хвильового фронту вихідної хвилі з послідовністю зміщених один відносно одного на l/2 хвильових фронтів «проецируемой хвилі».
2
Зробіть прозорі кільця, які закриють непарні зони Френеля . Їх товщина повинна відповідати додатковому фазовому набігу l/2. Для зручності скористайтеся кресленням.
3
Для досягнення найбільшого ефекту покрийте торці кожної призми напиленням, наприклад, алюмінієвим. Співчленами конструкцію, перевіривши положення призм рівнянням.
4
Розрізняють два види лінз Френеля - кільцеві і поясні. На відміну від кільцевих лінз, напрямних світловий потік в строго визначеному напрямку, поясні поширюють світ джерела в усі напрямки. У лінзи Френеля сфери застосування дуже різноманітні: від морських маяків і фотооб'єктивів до спеціальної плівки, яку накладають на заднє скло автомобіля для зменшення мертвої зони за машиною при користуванні дзеркалом заднього виду.
5
Одночасно із створенням лінзи О.Ж. Френель розробив складну технологію її виготовлення. У двох словах йдеться про виготовлення лінзи, що складається з набору декількох призм у вигляді тонких кілець. В сучасних умовах таке виробництво можливе лише з використанням сучасного високоточного обробного, вакуумно-напилювальні і контрольно-вимірювального обладнання.
6
При виробництві лінз Френеля за технологією HOTLENS використовується голографія, завдяки якій більш точно фокусується інфрачервоне випромінювання і зменшується попадання, наприклад, видимого світла. Такі лінзи дають можливість створити більш точну зону виявлення в просторі. В комплект технологічного обладнання з виробництва лінз Френеля входять прецизійні токарні верстати, на яких здійснюється торцювання і попереднє заокруглення заготовок. На сферотокарних верстатах проводиться обробка зовнішньої і внутрішньої поверхонь лінз.
7
Найважливіший етап - шліфування поверхні лінзи. Вона проводиться на полірувальних верстатах. В процесі полірування одночасно видаляються шорсткості і поліпшується чистота сферичних поверхонь лінз. На спеціальних верстатах поліруються краю лінз, а для обробки увігнутої і опуклої поверхонь лінз використовуються особливі алмазні різці. Крім цього, на подібних підприємствах виготовляється вся необхідна технологічна оснастка.
Лінза - це прозорий прилад, в основному, зі спеціального скла, призначений для збільшення зображення. Лінза є основною частиною будь оптичної системи. Принцип її дії заснований на ламанні світлових променів. Виготовити скляну лінзу кустарним способом дуже складно, тим більше, без необхідного обладнання в цій справі не обійтися. Але, виходячи з ефект заломлення світла, можна зробити лінзу на основі рідини.
Вам знадобиться
  • Пластикова пляшка, пластилін, гліцерин або вода, шприц з голкою, поліетиленовий пакет.
Інструкція
1
Візьміть півторалітрову пластикову пляшку. З верхньої частини цієї пляшки виріжте два однакових, опуклих круга (для зручності, виріжте спочатку одне коло, а потім по його діаметру виріжте другий).
2
Потім, візьміть звичайний пластилін або який-небудь інший липуча матеріал. Цим пластиліном склейте обидві половини лінзи так, щоб з обох сторін вона була опуклою.
3
Після цього, в двох місцях, між половинками лінзи виконайте отвори. В одне з цих отворів за допомогою шприца залийте рідину (можна залити звичайну воду, але краще використовувати рідину з великим коефіцієнтом заломлення, спробуйте заповнити лінзу гліцерином, ефект буде краще), залийте її до країв і в ній не повинно бути повітряних бульбашок. Друге отвір призначений для виходу повітря, щоб не створювалося тиск. Після заповнення лінзи рідиною замажте отвори.
4
В екстремальних умовах, наприклад, будучи в тайзі взимку, не маючи сірників можна виготовити лінзу для розведення багаття. Для цього, візьміть звичайний поліетиленовий пакет і заповніть його водою. Надайте пакету кулясту форму і дайте воді замерзнути. Після замерзання зірвіть пакет і вийде лінза. Лінзу так само можна вирубати з завмерлого льоду.