Як вилікувати декоративну щура. можна видечіть хвору печінку у декаратівних щурів.

Існує думка, що пацюки ні до чого не сприйнятливі і надзвичайно живучі. Це не так. І відносно декоративних щурів - особливо. Вони вкрай чутливі і схильні до цілого ряду захворювань. Власникам декоративних щурів слід навчитися самостійно ставити вірний діагноз (тим більше, якщо поблизу немає фахівця - лікаря-ратолога) і знати способи лікування хоча б найпоширеніших серед щурів хвороб.
Інструкція
1
МікоплазмозОчень поширений недуга у щурів. Найбільш часта його причина - присутність у верхніх дихальних шляхах декоративних щурів мікроорганізму Mycoplasma pulmonsis, що викликає різні види мікоплазмозів. Даний мікроорганізм характерний неактивним станом, тобто коли все гаразд, він ніяк себе не проявляє і ніякої шкоди щура не заподіює. Але найменше зниження імунітету провокує Mycoplasma pulmonsis до актіваціі.Прічінамі зниження імунітету можуть послужити вторинні інфекції, стреси, неправильне утримання або неправильне годування. Мікоплазмоз можна визначити за характерними похрюкивание, курликанням, важкого, зі схлипами, диханню і часте чхання гризуна.
2
Лікування мікоплазмозу, як і будь-якого інфекційного захворювання, проводиться із застосуванням антибіотиків. Підійде використання макролідів (азитроміцину, тилозина), тетрацикліну (доксицикліну, оксітетракцікліна), лінкозамідів (лінкоміцину). Намагайтеся не вдаватися до допомоги антибіотиків пеніцилінової групи, тому декоративні щури мають підвищену чутливість до них (може початися сильна алергія). Курс лікування антибіотиками - 14 днів (менше), однак, буде краще, якщо ви збільшите цей період до 21 або навіть 35 днів. Якщо ж ви припиніть лікування після 4-5 днів (порахуєте, що щурі полегшало), то ви перетворите свого підопічного в хроніка.В період лікування необхідна підтримуюча терапія - використання різних імуномодуляторів. Наприклад, циклоферона, фоспренила, Гамавіта, ликопида. Можна спробувати давати трохи теплого «живого» кефіру.
3
Виділення порфірінаЧасто власники декоративних щурів лякаються, зауваживши, що з очей і носа тварини тече ... кров. Це не кров. Це порфирин - секрет гардеровой (хардаріановой) залози. Виділення темно-червоного кольору повідомляють про те, що вашому вихованцеві некомфортно. Можливо, він відчуває стрес (після купання, яке він не любить, незнайома обстановка, транспортування, гучні звуки, шум, зайве тісканье його в руках і т.д.). Перевірити, порфирин це чи все-таки кров, можна без зусиль. Зберіть виділення на ватний диск і капніть перекисом водню. На відміну від крові, порфирин НЕ БУДЕ розчинятися.
4
Лікування полягає в забезпеченні комфортної обстановки для гризуна, їжі, яку він любить, вітамінах і ласці. Якщо ж виділення не припиняються, рясні і, на вашу думку, причин для їх появи немає, зверніться до ветеринара, тому це може бути симптомом серйозного захворювання.
5
РасчесиЕто бич практично всіх декоративних щурів. Як би добре ви за ними не доглядали, расчеси час від часу неминуче з'являються. Самолікуванням в даному випадку займатися не можна, треба знати точну причину. Основних причин три - паразити, алергія, грибок.
6
Ектопаразитів у вашої щури може визначити тільки лікар після зіскрібка шкіри та проведення аналізу. Якщо аналіз показав наявність паразитів, лікар пропише вам ліки, обробити яким тварина (строго дотримуючись інструкції) можна дома.Точно так само призначення протигрибкових препаратів може зробити тільки ветеринар (з урахуванням кожного конкретного випадку) .Аллергію ви можете визначити самі. Якщо ви поміняли наповнювач або корм, дали тварині щось таке, чого до цього не давали (солодощі, копченості, солоності) і незабаром помітили, що ваш вихованець свербить (часто до крові), просто виключіть всі свої нововведення, потримайте щурики на дієті , поверніться до колишнього наповнювачу, і расчеси швидко загояться. Лікар може призначити мазь, яка знімає свербіж, застосовуйте їх.