Як закласти дірку в радіаторі.

Радіатор автомобіля - пристрій вкрай важливе для стабільної роботи двигуна. Часом радіатор ламається, і тоді навіть через самі невеликі отвори починає підтікати тосол.
Вам знадобиться
  • Сухий порошок гірчиці, полімерний герметик, спеціальний паяльник, припой, «холодне зварювання».
Інструкція
1
Відшукайте місце витікання тосола з радіатора автомобіля. Якщо отвори невеликі, найпростіше їх закласти за допомогою спеціальних добавок, які засипаються або заливаються безпосередньо в систему охолодження через бачок розширювача або через горловину радіатора.
2
Розведіть трохи порошку сухої гірчиці в тосоле і залийте суміш в систему охолодження автомобіля. Заведіть двигун. Коли антифриз нагріється, гірчиця розпариться і зменшить або навіть зовсім запечатає невеликі течі.
3
Скористайтеся сучасними полімерними герметиками. Влийте Полімеризується засіб і прогрійте мотор. Розігрітий герметик під впливом повітря перетвориться в міцну плівку в місці протікання тосола. Цей спосіб підходить при невеликих розмірах дірок, максимум 2 мм2. У подібного герметика висока когезия (зчеплення частинок речовини), тому трубки радіатора не постраждають.
4
Якщо дірки в радіаторі великі і герметик безсилий, проведіть більш масштабний ремонт. Злийте охолоджуючу рідину. На мідному радіаторі тріщини запаяти за допомогою спеціального потужного паяльника і припою.
5
Якщо радіатор алюмінієвий, застосуйте «холодну зварювання». Це особливий двокомпонентний клей-герметик на епоксидній основі. За зовнішнім виглядом і структурою він нагадує пластилін. Складається з двох частин, які перед застосуванням потрібно змішати.
6
Постарайтеся знежирити і висушити місце герметизації. Заклеюйте тріщину акуратно і ретельно, дотримуючись технології. Дайте «холодної зварюванні» затвердіти і схопиться, перш ніж заведете машину.
7
Приготуйтеся до того, що подібний ремонт - тимчасовий. Обов'язково стежте за рівнем охолоджуючої рідини в бачку розширювача. Якщо й надалі відбуватиметься підтікання тосолу, додавайте охолоджуючу рідину перед кожним виїздом зі стоянки.
8
Замініть втратив герметичність радіатор новим при першому зручному випадку. Заодно поміняйте на нові шланги і хомути системи охолодження машини.
Зверніть увагу
На жаль, гірчиця через низький рівня зчеплення її часток один з одним забиває трубочки радіатора, і тоді вони виходять з ладу. Тому її рекомендують використовувати для швидкого ремонту в дорозі.