Як переключитися на root. Як переключитися на відео.

В операційних системах з Unix-подібної архітектурою зазвичай існує акаунт з ідентифікатором, рівним нулю. За замовчуванням його логіном є root. Користувач, який має доступ до такого аккаунту, має необмежені привілеї в системі. Багато адміністративні завдання можуть бути вирішені, тільки якщо є можливість переключитися на root.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з Unix-подібної операційної системою;
  • - облікові дані root.
Інструкція
1
При роботі в текстовій консолі або емуляторі терміналу для графічного середовища у випадку, якщо необхідно виконати кілька команд з привілеями root, використовуйте команду su. Отримайте інформацію по роботі цієї програми, запросивши внутрішню довідку за допомогою опції --help: su --helpТакже можна ознайомитися з man або info документацією: man suinfo suПереключітесь на root, виконавши команду su і ввівши пароль. Після закінчення роботи виконайте команду exit, щоб завершити сеанс.
2
Для перемикання на root з метою виконання єдиної команди доцільно використовувати команду sudo. Перед її застосуванням бажано також ознайомитися з man, info документацією або ж вбудованої довідкою, оскільки вона приймає досить багато опцій, і багато з них можуть виявитися корисними (наприклад, -H, -S). Втім, для виконання команди з правами root достатньо буде виконати sudo з єдиним параметром, що представляє собою рядок, що містить команду. Наприклад: sudo env | grep SUDOПрі цьому може знадобитися ввести пароль від власного облікового запису. Зверніть увагу на те, що для забезпечення можливості використання sudo ваш користувач повинен знаходитися в списках дозволу, що визначаються файлом/etc/sudoers.
3
Переключитися на root можна, просто виконавши вхід з обліковими даними цього користувача в текстовій консолі. Перейдіть у вільну консоль, натиснувши Alt + Fx (або Ctrl + Alt + Fx при роботі в графічному середовищі), де Fx - одна з дванадцяти функціональних клавіш. В якості імені користувача введіть root. Потім введіть пароль.
4
При роботі в графічному середовищі не вийде переключитися на root подібно до того, як в Windows можна переключитися на адміністратора (шляхом зміни користувача). Однак можна вивантажити X-сервер і заново запустити його з правами root. Спробуйте завершити роботу X-сервера, вийшовши з графічного середовища. Якщо він знову запуститься або відбудеться перезавантаження, виберіть опцію консольного входу на екрані логіна.
5
Проведіть вхід з обліковими даними root в текстовій консолі. Виконайте команду startx для запуску графічної оболонки.