Як запобігти повінь.

Повінь - стихійне лихо, яке може призвести до значних людських жертв і величезному матеріальному збитку. Сумна іронія долі полягає в тому, що нещастя людині приносить вода, життєво необхідна йому. Споконвіку люди селилися по берегах водойм. Але якщо рівень води раптово і різко підвищиться, наприклад, через проливні дощі, сильних вітрів, припливів і т.д., вона може перетворитися на небезпечного ворога.
Інструкція
1
Зрозуміло, зі стихією не посперечаєшся. Але при розумних запобіжні заходи, прийнятих заздалегідь можна звести до мінімуму шкоду, а головне - зберегти життя людей. Наприклад, в тих місцях, які схильні до частих і сильним затоплень, необхідно зводити захисні стіни (дамби). Саме дамби рятують від затоплення цілу країну - Нідерланди, більша частина території якої лежить нижче рівня моря. Другий за величиною місто Росії - Санкт-Петербург - часто страждав від руйнівних повеней. Після спорудження дамби, що перекриває Невську губу, цю небезпеку вдалося звести до мінімуму.
2
На багатьох ділянках узбережжя Японії, схильних до ударів хвиль цунамі, також споруджені дамби. Якщо висота хвиль не надто велика, вони з успіхом протистоять їх натиску. Але, зрозуміло, при особливо сильному цунамі (як у березні 2011 року), навіть вони не допоможуть.
3
Величезну роль у запобіганні повеней на річках грає система гребель і водосховищ. Наприклад, при сильних і тривалих дощах, особливо в гірській місцевості, де вода, не встигаючи вбиратися в грунт, стікає по схилах, річка може швидко розлитися, що призведе до повені. Якщо ж русло річки перегороджено греблею, повінь можна запобігти. По-перше, в більшості випадків, перед греблею тоді виникає природне водосховище, яке може прийняти велику додаткову кількість води. По-друге, якщо навіть рівень водосховища підвищиться до загрозливих меж, надлишок води можна скинути через ту ж греблю, відкривши засувки. Зрозуміло, греблі і водосховища, не можуть дати 100% -ї гарантії запобігання повеней. Але їх ризик багаторазово зменшується.
4
Простий і ефективний, хоч і трудомісткий спосіб - спорудження захисних валів по берегах річки. Як правило, їх роблять з мішків з піском, якщо рівень води загрозливо підвищується. До цих робіт, у разі необхідності, залучають не лише рятувальників, а й військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів, добровольців з цивільного населення. Вали споруджують в тих місцях, яких в першу чергу загрожує затоплення.