Як зав'язувати паранджу.

Паранджа - це один з видів традиційного мусульманського одягу для жінок. Вона поширена в Середній Азії, наприклад, в Таджикистані і в Афганістані. Але часто під цим словом має на увазі і інші види одягу для жінок, відповідні мусульманським традиціям. Тому для розуміння правил носіння паранджі потрібно знати загальні вимоги, пропоновані до одягу в ісламі.
Вам знадобиться
  • - паранджа;
  • - абайя;
  • - хіджаб;
  • - шапочка;
  • - довга спідниця або штани;
  • - булавки.
Інструкція
1
Виберіть підходящий фасон. Класична паранджа являє собою халат, скроєний таким чином, що він покриває все тіло - від верхівки голови до п'ят. Особа також закрито, а для забезпечення огляду на рівні очей зроблений виріз, закритий спеціальною сіткою. Але існують і інші форми одягу, прийнятні для мусульманки. До них відноситься, наприклад, абайя - теж халат, але що починається від плечей. Вона поширена в країнах Перської Затоки. Головне, щоб одяг мусульманки приховувала аурат - частини тіла, заборонені для сторонніх. До них відноситься все, крім обличчя та кистей рук. Однак деякі мусульманські богослови дотримуються думки про бажаність покривання та обличчя.
2
Правильно надіньте мусульманське вбрання. Він повинен підходити за розміром - ні паранджа, ні абайя не повинні облягати тіло. Оскільки паранджа - це верхній одяг для вулиці, під неї можна одягати практично будь-який одяг, в якій допустимо ходити вдома. Але бажано, щоб під нею була довга спідниця або штани, щоб не потрапити в незручну ситуацію через порив вітру.
3
Якщо ви носите одяг, не прикриває волосся, наприклад, абайю або просто вільне плаття з довгими рукавами, навчитеся правильно зав'язувати мусульманський хустку. Він повинен приховувати все волосся і частина лоба, а також шию. Небажано і робити різні начісування для імітації пишної зачіски під хусткою - це засуджується деякими ісламськими релігійними діячами. Під хіджаб можна надягати спеціальну шапочку для того, щоб волосся не вибивалися з-під хустки.
4
Накиньте хустку поверх шапочки і оберніть один його кінець навколо шиї, закріпивши його шпильками. Правильно зав'язана тканина повністю драпірує плечі, щільно обрамляючи обличчя. Протилежний кінець хіджабу перехрестите з першим і надійно закріпіть шпильками.
У сучасній Росії продовжує зростати інтерес релігії. І це стосується не тільки православ'я, а й інших конфесій, наприклад, ісламу. А важлива частина мусульманської релігії - це одяг, відповідна релігійним нормам. Тому жінка, яка нещодавно стала практикуючій мусульманкою, напевно зацікавиться різними типами традиційного одягу, наприклад, паранджею. Але як правильно носити цей наряд?
Інструкція
1
Вирішіть, що саме ви хочете надіти. Паранджа - це не синонім традиційного мусульманського жіночого одягу, а тільки один з її видів. Цей костюм являє собою халат, що закриває одночасно тіло, обличчя і волосся зі спеціальною сіткою для очей. Поширений цей наряд насамперед у Середній Азії, наприклад, в Афганістані. Зазвичай же під словом «паранджа» мається на увазі хіджаб - будь-який традиційний ісламський жіночий костюм.
2
Якщо ви хочете одягнутися відповідно до традицій ісламу, майте на увазі, що вони відрізняються в залежності від регіону та релігійного спрямування. Наприклад, релігійні діячі ваххабітського толку вважають, що жінка зобов'язана приховувати обличчя, і, отже повинна носити паранджу або нікаб - спеціальне покривало, що закриває ніс і рот. Імами, що належать до інших течіям ісламу, зазвичай допускають дл жінки можливість відкривати обличчя, за умови покриття голови та інших частин тела.Еслі ви збираєтеся носити ісламський одяг в одній з мусульманських країн, попередньо уточніть, який тип жіночого плаття там вважається придатним.
3
Після того, як ви визначитеся з типом одягу, придбайте її в магазині. Якщо ви живете в невеликому місті на віддалі від мусульманських центрів, ви можете придбати цей одяг по інтернету.
4
Одягніть обраний костюм. У класичній паранджі передбачені гумки або зав'язки, які закріплюють тканину на голові. Зауважте їх, щоб халат не зміщувати. Якщо ви вибрали ісламський одяг, що складається з декількох деталей, правильно скомбінуйте їх. Хустку на голові повинен бути зав'язаний так, щоб все волосся і шия були приховані. В деяких випадках під нього надівається спеціальна шапочка. Тоді тканина повинна бути зав'язана так, щоб частина цієї шапочки, що закриває лоб, була видна. З різними способами зав'язування хустки можна ознайомитися на численних мусульманських сайтах в жіночих розділах.