Як побудувати брусовий будинок.

Приємно провести вихідні дні в екологічно чистому заміському домі , який можна побудувати власними руками, не витрачаючи на це великих грошей. Правильний срубовой будинок відрізняється від цегляного ідеальним мікрокліматом, він чудово зберігає тепло. Як же побудувати будинок з бруса?
Інструкція
1
Підготовчий етап - розробка проекту будинку вашої мрії з повним урахуванням його функціональності: внутрішня площа, розміри, кількість поверхів, призначення будинку - літня дача або житловий будинок, кількість кімнат і стилістика.
2
Фундамент - основа для майбутнього будинку. Тому важливо дотримуватися всі обов'язкові норми. Існує три основних типи фундаменту: плиткові, стрічкові і стовпчасті. Перш ніж вибрати один з перерахованих типів, ретельно досліджуйте грунт, на якому відбуватиметься будівництво будинку, а також врахуйте кліматичні умови регіону і свої матеріальні ресурси. Найбільш оптимальний варіант закладки фундаменту для будинку з бруса - стрічковий дрібно-заглиблений, він забезпечить максимально міцну платформу.
3
Перший вінець з добре просушеного бруса укладіть на фундамент і з'єднайте кути способом «впівдерева» (з'єднання двох брусів під прямим кутом, шляхом вирубки уступу до середини бруса). Наступні вінці слід збирати «шип в паз» (кожен вінець бруса повинен мати спеціальні кріплення у вигляді нагелів і отвори для них). Це необхідно для того, щоб при висиханні дерева брус не повело вбік.
4
В процесі складання срубовой вдома кожен ряд прокладайте Міжвінцевий ущільнювач. Для цього можна використовувати паклю, традиційний мох або більш сучасні матеріали - джут або льноватін. Категорично забороняється використовувати для утеплення герметики, монтажну піну або мінеральну вату. Льноватин або джутове полотно зручно в застосуванні, так як продається в рулонах, залишиться тільки розрізати матеріал на смуги потрібної ширини і фіксувати на брусі за допомогою будівельного степлера.
5
Дверні та віконні прорізи - важливий момент в будівництво брусового будинку. Прорізи не роблять відразу під час складання стін. Коли настане час для вставки вікон, випиляєте отвори необхідного розміру і вставте підсилює короб, залишивши невеликий простір зверху (кілька сантиметрів), це необхідно для усадки стін. Те ж саме виконайте з прорізами для майбутніх дверей.
6
Прийшла пора приступити до будівництва даху. Для розкосів і стійок використовуйте дошки 100х40 міліметрів, для крокв - 150х40 міліметрів. Вмонтовуйте їх з кроком в один метр. Використовуйте як обрешітки необрізну дошку товщиною 25 міліметрів, вмонтовуйте її через кожні 40 сантиметрів. Даний спосіб хороший, якщо в якості матеріалу використовується гофролист або профнастил.
7
В особливій обробці будинок з бруса не потребує. Але якщо ж у вас є бажання зробити таку, враховуйте той факт, що починати обробку слід через як мінімум 8-12 місяців після зведення будинку, тобто після повної усадки дерева.