Як в'язати кукурудзу.

«Кукурудзою» називають великий рельєфний візерунок. Речі, виконані за допомогою такої в'язки, виглядають об'ємними, особливо, якщо пов'язані з пухнастої крученої вовни. Досить часто цей малюнок використовують для в'язання беретів або шапок. «Кукурузку» дуже добре поєднується з різними видами гумки.
Вам знадобиться
  • - спиці, підібрані щодо товщини ниток;
  • - м'яка кручена пряжа.
Інструкція
1
Наберіть для зразка непарна кількість петель звичайним чином. Можна відразу починати в'язати візерунок або для початку провязать перший ряд лицьовими петлями.
2
Зв'яжіть перший ряд малюнка гумкою 1х1. Працюючи прямими спицями, лицьові петлі в'яжіть трохи вільніше виворітних, щоб малюнок виходив рівніше. На кругових спицях робіть петлі однаковими.
3
У другому ряду в'яжіть лицьову петлю над лицьовою. Виконайте 1 накид, зніміть виворітну петлі не пров'язаний. Виворітні петлі в третьому ряду пров'язуйте лицьовими. Виконайте накид, після чого зніміть петлю також із ще одним накидом. Знята з двома накидами петля повинна опинитися на правій спиці. У четвертому ряду в'яжіть лицьовими кожну виворітну петлю і виворітного - петлю з двома накидами. Малюнок повторюється починаючи з п'ятого ряду.
4
Зв'яжіть «кукурузку» на кругових спицях. При цьому даний малюнок буде виглядати дещо інакше. Виконайте перший ряд, чергуючи виворітні і лицьові петлі. Робота в такому випадку не перевертається, тому, щоб не заплутатися, відзначте собі початок кола. Виворітну петлю в другому ряду в'яжіть над виворітного. Виконайте 1 накид, а потім зніміть лицьову непровязанной, також, як і при в'язанні англійської гумки.
5
Третій ряд в'яжіть аналогічно, як і прямими спицями. Виворітні петлі в'яжіть лицьовими, а наступну - зніміть, виконавши 2 накиду. В останньому ряду у візерунку над лицьовими петлями робіть виворітні і в'яжіть лицьову петлю з двома накидами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qIF31DNEuBw
Зверніть увагу
Для такої в'язки необхідно взяти пряжі приблизно на одну третину більше, ніж для хусткової або панчішної.
Корисна порада
Кофти і светри з таким візерунком краще виглядають з рукавами-реглан. Досить цікаво виглядає светр, виконаний однією деталлю зі спинки або нижній частині полички. Рельєфні смуги на рукавах йдуть поперек, а на спинці і поличці - уздовж. До такого светра можна пов'язати узором «кукурузка» і комір-хомут. Його краще в'язати поперек.