Як в'язати шкарпетки на п'яти спицях.

Ставлення рукодільниць до в'язання виробів дуже різне - одні здатні на одному диханні вив'язати самі хитромудрі візерунки, але при цьому «загубитися» в п'яти спицях при в'язанні шкарпеток. Для інших же будь-який, навіть найпростіший візерунок - незбагненне мистецтво, зате при в'язанні шкарпеток вони доки. Але ж для роботи знадобляться тільки такі навички, як вив'язування лицьових і виворітних петель, а також пров'язування 2 петель разом (в п'яті і для зменшення в області пальців).
Вам знадобиться
  • - 5 спиць № 3-3,5;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Наберіть на 2 спиці 40 петель і починайте в'язати гумку, яку можна виконати за схемою 2х2 (2 петлі лицьові, 2 виворітні) або 1х1 (1 лицьова, 1 виворітна). Щоб почати в'язання усіма спицями, в першому ряду пров'яжіть по 10 петель на кожну з 4 спиць і замкніть коло. П'ята спиця буде робочою. Зробіть 25 рядів, які утворюють гумку. Далі можна виготовляти шкарпетки різними варіантами. В одному випадку допустимо відразу почати вив'язування п'яти, а в іншому можна після гумки провязать тепер уже лицьовій гладдю ще 20 рядів, які стануть продовженням гумки в області щиколотки.
2
По закінченні гумки приступайте до вив'язування п'яти. Для цього залиште на час роботу на 2 спицях . Переведіть петлі з решти двох спиць на одну і в'яжіть лицьове полотно в кількості 15 рядів. Потім розділіть 20 петель на 3 частини. Бічні фрагменти становитимуть по 7 петель, а середня частина - 8 петель. Продовжуйте в'язати лицьовій гладдю з одночасним зменшенням. Щоб почати вив'язування п'яти спочатку пров'яжіть 6 петель, потім 2 разом лицьовими, 6 петель, 2 разом лицьовими і залишилися 6 петель. Зворотний бік в'яжіть виворітними без зменшення. Потім, в кожному наступному особовому ряду знову повторіть зменшення петель за таким же принципом. У середній частині п'яти повинно залишатися 8 петель - зменшення відбувається за рахунок бічних фрагментів. Продовжуйте вив'язувати п'яту, поки її середня частина не виявиться на одному рівні з кромочний петлями бічних частин.
3
Після закінчення роботи з п'ятою продовжуйте в'язати петлі, які залишилися на 2 спицях . Коли дійдете до кромок петель п'яти - наберіть з них же нові (з кожної кромочной петлі по одній, тобто, всього 7 петель). Потім пров'яжіть продовження серединної частини п'яти (8 петель) і знову наберіть з кромок ще 7 петель. Загальна кількість петель на спицях знову відновиться.
4
Пров'яжіть по колу приблизно 30 рядів, після чого почніть зменшення петель, яке необхідно зробити в області пальців. На кожній спиці кожні 2 останні петлі пров'яжіть разом. Робіть це в кожному ряду, тоді вийде гарне зменшення у вигляді дуг. Коли всі петлі зійдуть нанівець, простягніть нитку через останню. Витягніть кінчик нитки на виворітну сторону і закріпіть.
Корисна порада
Якщо вибирати пряжу з рівною структурою, то виріб буде мати ідеальний вигляд.