Як висушити книгу. Як правильно сушити відсирілі книги.

З книгою можна потрапити під дощ, випадково впустити її у воду (з цим завданням зазвичай успішно справляються домашні вихованці або діти). Варіантів може бути багато, результат один: вона намокає і потребує термінової сушці. Висушити книгу можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - папір з високою всмоктуючою здатністю;
  • - нагрівальні прилади.
Інструкція
1
Застосуйте дифузійний спосіб сушіння. Для цього прокладете книгу , постраждалу від води, через кожні 10-15 листів папером, що відрізняється гарною всмоктуючою здатністю. Це може бути фільтрувальний папір або газетна без тексту, втім, через брак нічого іншого, можуть бути використані і газети. При використанні крейдованого паперу, прокладайте нею кожен аркуш книги. Як можна частіше міняйте відвологлу папір на суху. При такому способі сушіння розмір паперу повинен обов'язково перевищувати розмір сторінки. Тільки робити це потрібно якомога швидше. Якщо ж немає можливості відразу просушити книгу за допомогою паперу, краще її заморозити.
2
Використовуйте інший варіант - повітряну сушку або обдування книги нагрітим повітрям. Цей спосіб є найбільш поширеним для сушки книг. Такий метод досить ефективний у випадку, коли не надто висока ступінь намокання.
3
Підвищуйте температуру повітря, використовуючи які-небудь нагрівальні прилади, наприклад, калорифери. Щоб забезпечити циркуляцію повітря, скористайтеся вентилятором, феном, кондиціонером, системою вентиляції або природною вентиляцією через двері і вікна.
4
Сушіть книгу в напіввідкритому стані, тобто поставивши її на книжковий обріз. Легкі тонкі книги можна розвісити на натягнутих мотузках. Ні в якому разі не кладіть книги на батареї парового опалення, тому що це може привести до їх сильної деформації.
5
Коли папір стане практично сухий і прохолодною на дотик, обережно надайте книзі її первісний вигляд і помістіть її під прес середньої тяжкості. Чи не складайте висихають книги один на одного. Після сушіння у корінця в блоці може залишитися трохи вологи, тому підтримуйте в приміщенні ще 2-3 тижні температуру 18-22? С і відносну вологість на рівні в 40-50%.
6
Систематично контролюйте стан книг, стежте за тим, щоб на них не з'явилася цвіль. Повертайте книги до фонду лише після ретельного їх огляду. Тим не менш, незважаючи на обережність і дотримання всіх правил і рекомендацій, книги, в результаті такої сушки, все одно можуть бути схильні до викривлення.
Використання фена є найпростішим і швидким способом сушіння волосся. Однак якщо його немає або шкіра голови потребує відпочинку та лікуванні, можна висушити волосся природним шляхом. А щоб це було швидко, необхідно вдатися до деяких хитрощів.
Інструкція
1
Після миття волосся загорніть їх у махровий рушник. Через 5 хвилин зніміть, обережно розчешіть волосся і загорніть їх в інше сухе рушник, бажано теж махровий. Воно добре поглинає воду і за рахунок цього волосся швидко стають вологими, а не мокрими, що істотно прискорює їх подальше висихання.
2
Через 5 хвилин зніміть другий рушник з голови, візьміть його між долонями і потріть окремі пасма волосся. Потім пальцями розпушити їх і залиште на кілька хвилин висихати природним способом. Крім цього, періодично струшуйте волосся руками і пальцями ділите їх на пасма. Тобто створюйте постійний потік повітря. Він-то і необхідний для швидкого висихання волосся.
3
Якщо фена немає або він з якихось причин не може бути використаний для сушіння волосся, але при цьому є праску для випрямлення - скористайтеся ним. Тільки не застосовуйте його на мокрі волосся . Це буде довго за часом і шкідливо для волосся.
4
Якщо в квартирі холодно, природне висихання волосся відбуватиметься трохи довше. Але якщо висушити їх треба швидко у що б то не стало, перед миттям голови включіть духовку, а після сушіть волосся на кухні. А щоб цей час не проходило даремно, проводите його з користю для себе - освіжіть або, навпаки, зніміть макіяж, подкорректируйте або зробіть манікюр, прочитайте щось важливе і т.д.
5
У літній час швидко висушити волосся природним способом допомагає сонце і сухе повітря в будинку. Однак і тепла погода буває оманливою. Тому в сильний вітер уникайте протягів після миття голови і не сушіть волосся біля вікна.
6
Якщо волосся неслухняні, скручуються або після висихання нагадують пересохлу солому, сушіть їх на бігуді-ежиках (липучках). Для легкої хвилі і просто гладких пасом підходить великий їх діаметр, приблизно 8-10 см, а для кучерів - 2-3 см. Накрутите на них волосся через 5-7 хвилин після того, як знімете рушник. Перед накручуванням ретельно розчісуйте кожне пасмо, тоді волосся висохнуть швидше і будуть гладенькими.