Як в Фотошопі затемнити кути. Як зробити фотографію затемнену по краях.

Затемнення країв і кутів зображення часто застосовується при створенні фонів або художній обробці фотографій. Таку операцію можна виконати за допомогою накладання на картинку градієнта, коректування шару або розтушованого фрагмента оброблюваного зображення.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - зображення.
Інструкція
1
Затемнити кути картинки можна за допомогою коректування шару, область застосування якої обмежена відредагованою маскою. Щоб створити такий шар, завантажте зображення в редактор Photoshop і застосуєте опцію Brightness/Contrast групи New Adjustment Layer меню Layer. Затемните картинку, відрегулювати її контраст і яскравість.
2
Для того щоб темними виявилися тільки кути , вам буде потрібно відредагувати маску шару з фільтром. Виділіть весь вміст шару поєднанням Ctrl + A і скористайтеся опцією Transform Selection меню Select. Зменшіть виділення так, щоб частина картинки, яка повинна бути темніше всього зображення, залишилася за межами виділеної області.
3
Додайте растушевку на кордоні виділення за допомогою опції Feather меню Select. Клацніть по прямокутнику маски на Коригувальний шарі, включите Paint Bucket Tool і залийте середину маски чорним кольором.
4
Для затемнення кутів можна скористатися самим зображенням. Скопіюйте його на новий шар опцією Duplicate Layer меню Layer і накладіть дублікат на вихідну картинку, вибравши для цього режим Multiply. Опцією Reveal All групи Layer Mask меню Layer додайте маску до нового шару. Створивши в центрі маски розтушувати виділення, залите чорним кольором, ви залишите від верхнього шару тільки затемнені краю.
5
Радіальний напівпрозорий градієнт теж підійде для створення темних областей по кутах зображення. Вставте новий шар поверх картинки, якшо по кнопці Create a new layer. Включивши інструмент Gradient Tool з опцією Radial Gradient, клацніть за зразком градієнта у верхній області вікна програми.
6
В відкрилися настройках виберіть градієнт від прозорого до чорного і залийте ним новий шар. Якщо під затемнення потрапила занадто велика область картинки, розтягніть прозору частину градиентного шару, застосувавши для трансформації опцію Warp групи Transform меню Edit. При бажанні можна змінити режим накладення затемнювати шару з Normal на Multiply, Color Burn або Linear Burn.
7
Збережіть зображення з темними кутами, застосувавши опцію Save As меню File.
Ефект затемнення на краях фотографій застосовується досить часто. Він дозволяє привернути увагу до головних об'єктів на фотографії або для додання фотографії більше індивідуальності. В найпоширенішу програму для редагування графічних об'єктів від компанії Adobe тепер додано новий фільтр Lens Correction. Використання цього фільтра необхідно для виправлення проблем при фотографуванні, що виникають через лінз фотоапарата. Це може бути негативна дисторсия, виньетирование і т.д .. Хоча застосування цього ефекту виражається слабо, проте, він сильно впливає на зображення.
Інструкція
1
Створіть копію шару. Для цього виконайте наступне: в верхньому меню виберіть Layer (Шар) і виберіть New (Новий). Далі натискаєте «Скопіювати на новий шар» (Layer via Copy). На панелі ви побачите копію шару. Він повинен знаходитися над заднім шаром.
2
Відкрийте фільтр «Корекція лінз» (Lens Correction). Тепер потрібно вибрати створену копію шару (за замовчуванням йому присвоюється ім'я «Шар 1»). У верхньому меню виберіть Filtr (Фільтр). Тепер необхідно вибрати Distort (Спотворення). І далі виберіть Lens Correction (Корекція лінз). Для продовження роботи вам знадобляться декілька функцій, які розташовані в новому вікні.
3
Необхідно відключити сітку. У нижній частині вікна розташовано напис Show Grid (Показати сітку). Приберіть галочку розташовану навпроти цього напису.
4
Потрібно перетягнути повзунок «Ефект» з Віньєтки. Це необхідно зробити для більшого згладжування. Майже всі функції, які доступні в «Корекція лінз» », розташовані в правій частині вікна. Якщо придивитися, то можна побачити, що вони розділені по групах. В даному вікні нам знадобляться тільки дві опції. Вони розташовані в групі Vignette (Віньєтка). Ці опції просто необхідні для видалення проблем при використанні лінз фотоапарата. Але за допомогою них можна згладити деяку кількість деталей на фотографії. Розглянемо їх детальніше: Опція Amount (Ефект) - визначає ступінь згладжування. Перетягуючи повзунок вліво, ви розмиваються межі фотографії.
5
Необхідно вирівняти середню точку. Під опцією «Ефект» розташована опція Midpoint (Середня точка). Вона визначає на скільки далеко поширюється затемняють ефект від центру зображення. Перетягуйте повзунок вправо або вліво для згладжування тільки краї або навпаки центру фотографії.
6
Якщо отриманий результат вас влаштовує, то натисніть ОК щоб зберегти виконані зміни.
7
Накладіть ефект. Для цього потрібно встановити непрозорість шару. Якщо вам здається, що фотографія дуже сильно розмита, то можна знизити непрозорість шару.