Як в Excel закріпити стовпець. Як зробити незалежний стовпець в excel.

При роботі з табличними даними в Microsoft Office Excel нерідко виникає необхідність бачити на екрані заголовки колонок або рядків в кожен момент часу, незалежно від поточної позиції прокрутки сторінки. Операція, яка фіксує задані стовпчики чи рядки в електронній таблиці, називається в Microsoft Excel закріпленням областей.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Запустіть табличний редактор, відкрийте в ній файл з таблицею і перейдіть на потрібний аркуш документа.
2
Якщо ви використовуєте Microsoft Excel версій 2007 або 2010, а закріпити потрібно самий лівий стовпчик поточного листа, одразу перейдіть на вкладку «Вид». Розкрийте випадає "Закріпити області», який поміщений в групу команд «Вікно». Вам потрібна нижня рядок цього списку - «Закріпити перший стовпець » - клацніть по ній покажчиком миші або виберіть натисканням клавіші з літерою «й».
3
При необхідності закріпити не лише перший стовпець виділіть колонку, розташовану правіше останнього з стовпців закріпленої групи. Для цього клацніть лівою кнопкою миші заголовок цієї колонки, тобто клітку над самої верхньої рядком, при наведенні курсору на яку він змінює форму і стає чорною стрілкою, спрямованої вниз.
4
Розкрийте той же список «Закріпити області» на вкладці «Вид» меню табличного редактора, але на цей раз виберіть самий верхній рядок - «Закріпити області». Цей пункт в меню може бути відсутнім, якщо на аркуші вже є інші закріплені області. В цьому випадку його місце в списку буде займати команда «Зняти закріплення областей» - виберіть спочатку її, а потім знову розкрийте список і виберіть повернувся на місце пункт «Закріпити області».
5
У версії 2003 цього табличного редактора меню влаштовано по-іншому, тому виділивши колонку, наступну за закрепляемой, розкрийте розділ «Вікно» і виберіть рядок «Закріпити області». Тут ця команда одна на всі варіанти закріплення.
6
Якщо закріпити треба не тільки колонки, але і деяку кількість рядків, виділіть першу клітинку незакріпленої області, тобто саму верхню і найлівішу з прокручуваному області таблиці. Потім в Excel 2007 і 2010 повторіть четвертий крок, а в Excel 2003 виберіть команду «Закріпити області» з розділу «Вікно».
До таблиці, створеної в програмі Microsoft Office Excel, можна додавати додаткові рядки і стовпці. Швидко можна додати порожню рядок в кінець таблиці, включити суміжні рядки чи стовпчики, а також вставити в будь-яке місце рядка і стовпці таблиці.
Вам знадобиться
  • програма Microsoft Office Excel, файл з таблицею
Інструкція
1
Запустіть програму Microsoft Office Excel і створіть необхідну таблицю. Збережіть файл під довільним ім'ям.
2
В комірку праворуч від таблиці, введіть значення або який-небудь текст. У таблиці додасться стовпець .
3
Додати стовпець можна за допомогою миші. Перемістіть мишею мітку, змінює розмір, яка знаходиться в нижньому правому куті таблиці, вправо - будуть додані стовпці.
4
Для того щоб вставити один або декілька стовпців, визначте місце, куди вони будуть вставлені. Потім виділіть один або декілька стовпців, поряд з якими вставляєте порожні. Виділіть рівно стільки стовпців, скільки порожніх хочете вставити. Якщо хочете вставити несуміжні стовпці, утримуйте клавішу CTRL при їх виділенні.
5
На вкладці «Головна» в групі «Осередки» клікніть по стрілці, розташованої поруч з кнопкою «Вставити». У меню, виберіть напис, суть якої відображає вашу мету. Якщо ви хочете вставити стовпці праворуч, то клікніть «Вставити стовпчики таблиці праворуч», якщо зліва - «Вставити стовпчики таблиці зліва».
6
Можна натиснути правою кнопкою миші стовпчики таблиці, вибрати в меню команду «Вставити» і вибрати потрібну дію у списку. Також можна натиснути правою кнопкою миші по одній або декількох осередкам в стовпці таблиці, вибрати команду «Вставити», а потім - пункт «Стовпці таблиці зліва» .За замовчуванням Excel-форматів вставляються стовпці з однаковими форматування стовпців, зліва від них. Для досягнення великої кількості варіантів клікніть мишею по параметрам вставки кнопки і натисніть на стрілку в який з'явився спіске.Прі вставці стовпців переконайтеся, що вибрали стовпці, натиснувши на заголовок, щоб виділити всі комірки в цьому стовпці. Якщо ви вибираєте тільки осередки в стовпці, то вставиться тільки нова осередок.
Зверніть увагу
При вставці стовпців на аркуші відповідним чином будуть налаштовані всі посилання, на які впливає ця вставка, незалежно від того, є вони відносними або абсолютними.
Корисна порада
Якщо в останньому стовпці виділена діапазон або осередок, то вставте стовпець як зліва, так і праворуч від него.Для швидкого повтору вставки стовпця клацніть на місце для його вставки і натисніть гарячі клавіші CTRL + Y.