Як обчислити корінь на калькуляторі.

Якщо у вас є можливість користуватися комп'ютером, напевно, є і доступ до програми-калькулятору. Такі програми включають всі можливості звичайного гаджета, додаючи до них зручність використання, властиве сучасному програмному забезпеченню. Наприклад, обчислення коренів в програмному калькуляторі Windows можливо чотирма способами.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Запустіть програму-калькулятор. Відповідну посилання можна знайти в головному меню ОС, але простіше натиснути клавішу Win, набрати «ка» і натиснути клавішу Enter - система зрозуміє вас з двох букв і відкриє програмний калькулятор. Для більш ранніх версій Windows - наприклад, XP - цей метод можна замінити натисканням клавіш Win + R і введенням команди calc з наступним натисканням клавіші Enter.
2
Якщо показник ступеня кореня, який потрібно обчислити, дорівнює двійці, одразу поле запуску додатка починайте вводити подкоренное значення. Це можна робити як з клавіатури, так і клацаючи по кнопках в інтерфейсі програми. Закінчивши, клікніть по кнопці з зображенням радикала - другий зверху в правій колонці. Програма витягне корінь і відобразить результат.
3
Для розрахунку значення кубічного кореня можливостей запускається за замовчуванням інтерфейсу недостатньо, тому активуйте більш просунутий - «інженерний». Для цього натисніть клавіші Ctrl + 2 або виберіть відповідний пункт в розділі «Вид» меню додатка. Потім введіть число, корінь якого слід розрахувати, і клацніть по кнопці інтерфейсу, поміченої символами x, і завдання буде виконано.
4
При добуванні кореня з більш високим показником ступеня операція введення складатиметься з двох кроків. Спочатку наберіть подкоренное число, потім клацніть по кнопці з символами x, введіть показник ступеня і натисніть клавішу Enter. Результат з'явиться у відповідному полі інтерфейсу додатку.
5
Є ще один спосіб добування кореня довільного ступеня, при якому використовується операція зведення в ступінь з дробовим показником. Ви ж знаєте, що витяг кореня, наприклад, четвертого ступеня рівносильно зведенню в ступінь 1/4. Тому введіть спочатку число, з якого треба витягти корінь, потім клацніть по кнопці зведення в довільну ступінь x? і наберіть десяткову дріб, відповідну одиниці, поділеної на показник ступеня. Для кореня четвертого ступеня це буде число 1/4 = 0,25. Натисніть Enter, і корінь буде витягнутий.