Як вибрати лайку. Як намалювати собаку лайку.

Лайка - це загальна назва відразу декількох порід мисливських собак. Протягом багатьох сотень років людина вимагав від них насамперед хорошої роботи, що певним чином вплинуло на їх характер. Вони рухливі, допитливі і волелюбні. Не слід купувати лайку лише через її краси або просто, щоб мати вдома тварина. Цілком ймовірно, що не працююча собака, хоча вона і звикає з часом до такого життя, буде доставляти господареві неприємності й прикрощі і, звичайно, сама не почуватиметься щасливою. Лайка народжується для полювання.
Інструкція
1
Досить часто власники продають собак через недостатньо високих робочих якостей. Якщо ви вирішили придбати дорослого пса, постарайтеся заздалегідь перевірити його на полюванні. Слід пам'ятати, що новий господар далеко не завжди може досягти необхідного контакту з такою собакою, вплинути на її вже сформувалися звички і характер поведінки.
2
Якщо ви купуєте дорослу, але ще не працюючу собаку, проаналізуйте її походження, оцініть екстер'єр, ознайомтеся з особливостями поведінки. Скористайтеся порадами досвідченого кінолога.
3
Звичайно, найкраще самому виростити собаку. Перш ніж придбати цуценя, визначте, який вид полювання вас цікавить більш інших. Хоча мисливську лайку можна натискати практично на будь-яку дичину, слід все ж таки враховувати існуючі особливості різних порід. Брати цуценя слід від робочих собак серйозного мисливця.
4
Оглядаючи цуценят, упустите на підлогу, наприклад, в'язку ключів. Зверніть увагу на реакцію малюків. Найсміливіші й допитливі підійдуть подивитися, що це таке. Оцініть реакцію на біль. Візьміть цуценя нігтями. Вибирають тих, які огризаються.
5
Огляньте голову цуценя. Мордочка повинна бути чорною від носа і майже до очей незалежно від забарвлення тварини. Ніздрі широкі, очі глибоко посаджені з косим розрізом, вуха середньої величини, рухливі, потилична частина довга і гостра. Загляньте в пащу - небо повинно бути чорним, на верхній щелепі не більше дев'яти виступів. За цими флякам мисливці визначають, за якими мисливським видам собака працюватиме найкраще.
6
Огляньте кігтики і шерсть цуценя. У хорошої здорової лайки кігті різнокольорові або подвійного кольору, шерсть варто голочками. Якщо є бородавки, то це ознака наявності сторонньої крові. Однак така собака буде добре працювати по великому звірі.
7
Існує старовинний спосіб вибору цуценят лайки. У 3-4 денному віці, до того як малята прозріють, їх по черзі саджають на зріз чурки. Вибирають тих, які, добравшись до краю, змогли втриматися.
Лайки з давніх часів супроводжували людину на полюванні. Ці красиві північні собаки - не тільки природжені мисливці, а й вірні друзі. Якщо ви вирішили придбати для себе таку собаку, при виборі щеняти слід бути дуже уважними. Переконайтеся також, що ви зможете створити для лайки відповідні умови утримання.
Інструкція
1
Визначте конкретну породу собаки, яку ви розраховуєте придбати. Лайки - загальна назва для безлічі порід мисливських і їздових собак. Найбільшого поширення в Росії отримали карело-фінська, западносибирская, східносибірська і російсько-європейська лайки. Кожна порода має свою зону розповсюдження та цільове призначення.
2
Зверніться в клуб службового собаківництва або мисливське товариство вашого регіону. Саме там можна отримати докладну інформацію щодо заводчиків лайок. Найкращих представників цих собак можна знайти в спеціальних розплідниках. На сьогоднішній день визнаними центрами селекційної та племінної роботи з лайками в Росії вважаються Москва і Санкт-Петербург, але розплідники для розведення цих собак є і в інших регіонах.
3
Відмовтеся від спокуси придбати лайку з рук по оголошенню в газеті. В цьому випадку вам ніхто не зможе гарантувати чистоту породи. Справа в тому, що лайка не тільки повинна мати підтверджену родовід. Найкраще, якщо батьки цуценя мають досвід роботи в полі і відрізняються хорошими робочими характеристиками. Лайка, придбана в мисливському розпліднику, як правило, відповідає всім необхідним стандартам.
4
Оцініть пропонованих вам цуценят і виберіть найбільш вгодованого і активного. Мляві цуценята, що проявляють апатію і не вміють поборотися за запропоновану їжу, найімовірніше, не зможуть добре нести службу. Вибирати цуценят найкраще по досягненні ними півторамісячного віку, коли їх відривають від матері.
5
Ознайомтеся з родоводом вподобаного вам цуценя лайки. Якщо ви купуєте собаку через розплідник, то можете бути впевнені, що документи будуть відповідати вимогам Російської кінологічної федерації. Але все ж перевірте метрику цуценя і укладіть договір з заводчиком про купівлю-продаж.