Як атестуватися на першу категорію. Як отримати першу категорію вихователю.

З 1 січня 2011 року запроваджено новий порядок проходження атестації педагогічними працівниками. За новими правилами атестація стала обов'язковою: один раз в 5 років кожен учитель, який не має категорії, обов'язково повинен проходити атестацію, щоб підтвердити відповідність займаній посаді.
Вам знадобиться
  • - заяву за встановленою формою;
  • - ксерокопія атестаційного листа за підсумками першої атестації;
  • - заповнений до 7 пункту атестаційний лист;
  • - портфоліо професійних досягнень
Інструкція
1
Якщо ви бажаєте отримати першу категорію , подайте відповідного виду заяву, для проведення процедури встановлення відповідності вашого професійного рівня існуючим вимогам. Законом не встановлені терміни подачі заяв та час проведення атестації, отже, педагогічні працівники можуть подавати документи в будь-який час.
2
Якщо ви вже маєте першу категорію , подавайте заяву за 3 місяці до закінчення терміну попередньої атестації. Це необхідно для того, щоб попередній термін не закінчився за час розгляду заяви та процедури проходження атестації.
3
Крім заяви на отримання першої атестаційної категорії (складається за встановленою формою), необхідно приготувати ксерокопію атестаційного листа за підсумками попередньої атестації (у разі, якщо вона була); заповнити новий атестаційний лист до сьомого пункту включно; прикласти портфоліо своїх професійних досягнень (його можна надати в комісію або в момент подачі заяви, або протягом одного місяця після цього).
4
Зібраний пакет документів подавайте в атестаційну комісію вашого суб'єкта РФ - в Москві ці функції виконує столичний центр освітнього права, розташований за адресою: вул. Велика Груднева, будинок 9.
5
Комісія розглядає заяву протягом місяця з моменту його подачі, потім призначає дату, час і місце проведення атестації вчителя. Безпосередньо термін проходження атестації за законом не повинен перевищувати двох місяців.
6
Згідно з документом: «Порядок атестації педагогічних працівників» до першої категорії ставляться такі вимоги: учитель повинен володіти сучасними освітніми технологіями, а також методиками і вміти ефективно застосовувати їх на практиці; знати сучасні освітні технології та методики і ефективно застосовувати їх на практиці; мати стабільні результати освоєння освітніх програм учнями та розташовувати показниками динаміки їх досягнень за якістю: вище середніх в даному суб'єкті РФ.
7
Кваліфікаційне випробування проводиться у формі експертизи портфоліо досягнень вчителя. Засідання може проходити і без участі вчителя, що претендує на першу категорію , і в його присутності. Якщо ви бажаєте бути присутнім на засіданні, заздалегідь напишіть про це в заяві.