Як зробити великодні яйця з бісеру.

На Великдень прийнято дарувати близьким людям великодні яйця , розписані вручну, пофарбовані цибулинням або з наклейками. Обплетене бісером, яйце стане розкішним подарунком у святковий день, який обіцяє багатство і процвітання одаровуваному.
Вам знадобиться
  • - заготовка;
  • - бісер;
  • - нитки;
  • - волосінь.
Інструкція
1
Для виготовлення сувеніра вам знадобляться спеціальні заготовки, пластмасові або дерев'яні. Придбати їх можна в магазинах з фурнітурою. Якщо вам не вдалося їх знайти, не турбуйтеся і не відкладайте ідею в довгий ящик - змайструвати заготовку можна і самому. Візьміть куряче яйце, зробіть з обох кінців невеликі отвори і використовуйте вміст за призначенням. Наріжте туалетний папір або серветки смужками. Тепер змастіть яйце клеєм ПВА і наклейте шар паперу. Дайте шкаралупі висохнути і нанесіть ще один-два шари. Клей надає заготівлі додаткову міцність. Після того як яйце висохло, можна приступати до роботи.
2
Найбільш проста техніка оплетении яйця бісером наступна: візьміть волосінь, нанизайте на неї бісер, змастіть заготовку клеєм і обмотайте волосінь з бісером навколо шкаралупи. Бісер краще брати різнокольоровий, щоб виріб вийшов більш цікавим. Під час обмотки потрібно стежити, щоб бісеринки щільно прилягали один до одного. Готовий виріб можна прикрасити стрічками.
3
Якщо ви хочете добитися ефекту об'ємного зображення, нанизайте на волосінь прозорий бісер (у першому випадку можна було використовувати нитка), намалюйте на макеті яйця узор і обмотайте волосінь навколо вироби. Акуратно закріпіть кінці - яйце готове.
4
обплести яйце можна за допомогою сітки. В мережі можна знайти безліч візерунків - від найпростіших до підвладних лише майстриням. Приміром, в одній з найпростіших сіток перша намистина з'єднується з сьомою, і таким чином тчеться полотно. Для того щоб обплести пасхальне яйце, вам необхідно сплести сітку, рівну по довжині і ширині середньої частини яйця . Після цього «пояс» надівається на заготовку, а яйце обв'язують повністю, зменшуючи кількість намистин на його кінцях. Після того як шкаралупа повністю обв'язана, нитка або волосінь слід міцно закріпити і заправити всередину.
Кольоровий бісер і стеклярус можна використовувати не тільки для створення нових речей, але і для прикраси вже існуючих. Так, наприклад, можна обплести бісерної сіткою пасхальне яйце або навіть «вибісеріть» на ньому цілі картини.
Вам знадобиться
  • - бісер;
  • - волосінь/нитка з голкою;
  • - аркуш паперу в клітинку;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
Набирати бісерний візерунок, що покриває яйце, можна як на нитку, так і на волосінь. Нитки підійдуть тонкі та міцні, ідеальною буде шовкова нитка, що збігається за кольором з бісером. Вибираючи волосінь, перевірте, чи пройде вона 2-3 рази на найменшу бісеринку.
2
Візьміть волосінь довжиною 70 см. Нанизайте на неї дві бісеринки і розташуйте їх так, щоб один кінець нитки становив 20 см, а другий - 50. Потім виберіть ще дві бусинки, просмикніть в них обидва кінці волосіні назустріч один до одного . Таким нізаніе по дві штуки зробіть смужку, яка дорівнюватиме висоті (не плутайте з шириною) центральної, найширшої частини яйця .
3
Закріпіть короткий кінець нитки вузликом і обріжте його. Другий кінець пропустіть в першу бісеринку в ряду, нанизайте на нього дві нових намистини і пропустіть в пару наступних намистин в попередньому ряді. Продовжуйте плести пояс, набираючи і прошиваючи по дві бісеринки. Коли смужка буде дорівнює обхвату яйця в найширшій частині, надіньте її на яйце, пропустіть волосінь через все намистинки самого першого ряду, з'єднуючи кінці «пояса» і зав'яжіть непомітним вузликом.
4
Верхня і нижня частини виробу набираються по черзі. Візьміть 50-сантиметрову лісочку, зав'яжіть на одному кінці вузол, а на робочий кінець надіньте одну намистину. Покладіть яйце перед собою горизонтально (на бік). Просмикніть лісочку в одну бісеринку верхнього ряду пояса рухом зверху вниз, потім знову введіть її у щойно набрану бісеринку. Нанизайте нову бісеринку і так же проденьте лісочку в бісерину основи, а потім повторно в набрану. Таким способом набираються всі ряди до маківки яйця . На початку і наприкінці кожного ряду кількість бісеринок скорочується на одну.
5
Щоб зробити бісерне покриття з малюнком, заздалегідь складіть схему плетіння. Для цього в зошиті в клітинку накресліть прямокутник заввишки 14 клітинок і довжиною 62. Кожна клітинка, зафарбована своїм кольором, відповідає бісеринці. Ця частина припадає на центральний «пояс» на яйці. Далі візерунок можна продовжувати, орієнтуючись на ряди основи або прибудувати до довгих сторонам прямокутника по 5 трикутників. При цьому враховуйте скорочення ширини яйця , збавляючи в кожному ряду по одній бісеринці з правого і з лівого боку трикутників. Кількість бісерин в схемі може змінюватися в залежності від розміру яйця .