Як повернути товар з дефектом.

Жодна людина не застрахований від придбання товара з дефектом. Відповідно до закону «Про захист прав споживачів», покупець вправі повернути неякісну продукцію, яка не відповідає вимогам документації. Відповідно, продавець повинен замінити товар, якщо це неможливо, відшкодувати вартість покупки. Для отримання якісної продукції або повернення грошей потрібно скласти претензію.
Вам знадобиться
  • - товар з дефектом;
  • - документи на товар;
  • - гарантійний талон;
  • - чек на оплату товару, експертизи;
  • - бланк претензії;
  • - федеральне законодавство;
  • - закон «Про захист прав споживачів»;
  • - бланк позовної заяви.
Інструкція
1
Згідно актам Уряду РФ, деякі товари повернути неможливо навіть в тому випадку, якщо виявлений дефект. До такої продукції відносять засоби особистої гігієни, друковані вироби, постільна білизна та інші товари. Врахуйте, що при покупці непродовольчого товара ви зобов'язані користуватися продукцією відповідно до правил експлуатації. При їх порушенні товар не приймуть назад. Адже на многую продукцію, включаючи технічно складну, призначається експертиза, за результатами якої можна виявити, коли був отриманий дефект: при експлуатації або під час продуктивного процесу.
2
Для повернення товара напишіть претензію. Вкажіть в ній дату покупки, найменування продукції відповідно до документацією. Впишіть, коли був виявлений дефект, в чому він полягає. Вкажіть, що ви бажаєте отримати за результатами розгляду вашої претензії. Відповідно до закону, продавець зобов'язаний здійснити заміну товара на аналогічний або повернення суми грошей, сплачених за покупку. Підпишіть претензію, прикладіть до неї гарантійний талон, чек (товарний, касовий), документи на товар, талон на додаткову гарантію (якщо ви таку набували при покупці товара ).
3
Передайте претензію, товар та документацію продавцю. Попросіть на вашому екземплярі проставити відмітку про прийняття. При відмову брати претензію, направте її поштою з повідомленням про вручення на юридичну адресу магазину, підприємства.
4
Після отримання претензії продавець зобов'язаний призначити експертизу, на неї відводиться приблизно 45 днів. Рекомендується бути присутнім при перевірці. Якщо проводити експертизу продавець відмовляється, зробіть її самостійно, залучіть незалежних фахівців. Потім за результатами експертизи, чеком на її оплату прийдіть в магазин. Продавець зобов'язаний відшкодувати витрати на проведення перевірки.
5
Коли продавець не бажає вирішувати спір мирним шляхом, зверніться до суду. Складіть позовну заяву, прикладіть до нього сам товар, чеки на оплату покупки, перевірки, гарантійний талон та інші документи, які вам вдавалося під час придбання продукції з дефектом. Після судового розгляду продавця зобов'яжуть виплатити вам всі витрати, в тому числі неустойку.