Як вести себе в церкві на службі.

Протягом десятків років у Росії проводилася антирелігійна і антицерковна політика, нові покоління виховувалися поза християнських традицій і звичаїв, які з плином часу були втрачені. З відродженням православ'я росіяни знову стали відвідувати храми, хреститися, вінчатися, але багато і раніше відчувають себе на службі невпевнено, хоча досить знати декілька правил поведінки в церкви.
Інструкція
1
Готуючись до відвідування храму, подумайте, що ви хочете сказати Богу, про що помолитися, в чому покаятися.
2
На службу слід одягатися скромно, чисто й охайно. Жінкам бажано надіти довгу спідницю з блузкою або плаття, яке приховує плечі, груди і ноги вище колін, а голову покрити хусткою. Макіяж повинен бути мінімальним, а губи краще не фарбувати. Чоловікам потрібно бути одягненими в брюки і сорочку, шорти та майки не допускаються, а головний убір при вході в храм покладається зняти.
3
Щоб поставити свічки, подати записки, помолитися біля образів святих, приходите до церкви заздалегідь, хвилин за 15-20 до початку служби. При вході в храм тричі перехрестилася правою рукою і вклоніться. Вимкніть мобільний телефон, позбудьтеся від сторонніх думок.
4
Увійшовши до церкви, подайте записки за здоров'я та за упокій родичів, друзів, знайомих. Поставте свічки: за упокій - на переддень з малим розп'яттям, який відрізняється від інших прямокутною формою, а за здравіє - на будь свічник. Прикладіть до образів святих, торкаючись губами нижній частині ікони.
5
Постарайтеся зайняти таке місце, щоб все бачити і чути. Якщо важко стояти всі богослужіння, присядьте ненадовго на лавку, але обов'язково встаньте, коли відкриють царські врата і під час читання Євангелія. Не повертайтеся спиною до вівтаря.
6
Під час служби не дивіться по сторонам, що не розглядайте прихожан, не розмовляйте, не відволікайтеся від молитов і пісень. Не можна ходити по храму, передавати свічки. Якщо ви прийшли в храм з дітьми, поясніть їм, що потрібно вести себе тихо, не шуміти і не бігати.
7
Коли священнослужителі осіняють хрестом, Євангелієм, святий чашею або чином, перехреститеся і приклоніть голову, а при осіненні хресним знаменням, кадилом або свічками потрібно тільки поклонитися. При славослів'ях Святій Трійці або Ісусу, на початку і наприкінці кожної молитви, а також на словах «Господи, помилуй» і «Подай, Господи» слід хреститися.
8
Запам'ятати весь порядок богослужіння можна з досвідом, а якщо такого немає, то просто робіть те саме, що й інші: христіться, здійснюйте поясні або земні поклони, схиляють голови, співайте і т.д.
9
Бажано відстояти всю службу, сприймаючи її не як повинність, а як жертву Богу. Якщо ж з якихось причин вам потрібно піти до її закінчення, постарайтеся зробити це так, щоб не потурбувати інших прихожан.
У будь-якої людини, навіть атеїста, може виникнути ситуація, коли йому потрібно буде зайти до церкви і бути присутнім на службі . Щоб не образити почуття віруючих і не показати себе людиною невисокої культури, вам необхідно буде дотримати правила і відповідати тим вимогам, які пред'являються до зовнішнього вигляду і поведінки прихожан.
Інструкція
1
Особливі правила існують для жінок, які збираються відвідати церковну службу. В православний храм все вони повинні входити з покритими хустками або шарфами головами і в спідницях нижче колін. Руки повинні бути теж прикриті. Чоловікам, навпаки, належить знімати головні убори при вході до церкви. Якщо ви знаходитесь в дорозі і не можете переодягнутися, то при вході в багато церкви ви знайдете коробки, в яких складені хустки і заорюються спідниці. Надіньте їх і, виходячи, зніміть і акуратно склавши, покладіть назад. Коли ви збираєтеся потрапити на службу, зніміть з обличчя косметику, деякі строгі батюшки можуть зробити зауваження, побачивши яскравий лак на нігтях.
2
В храмах богослужіння проходить тричі на день. Безперешкодно увійти та пройти помолитися, поставити свічки до будь іконі ви зможете, тільки якщо немає служби. Коли ви спеціально збираєтеся відвідати службу, з'явитеся заздалегідь, увійдіть в храм до її початку і займіть вільне місце. Перед цим не забудьте відключити мобільний телефон. Не слід лізти вперед тих, хто вже зібрався в її очікуванні. Встаньте спокійно, не переходите з місця на місце, не крутіть головою, розшукуючи знайомих. Приготуйтеся до того, що стояти доведеться два-три години.
3
Для тих, кому важко стояти весь час, біля стін можуть стояти лави. Скористайтеся ними тільки якщо ви сильно втомилися. Коли будуть відкриті царські врата, всі парафіяни повинні стояти. Повертатися спиною до вівтаря не можна. Щоб покинути храм під час служби, поверніться боком і тихо, не привертаючи уваги, вийдіть.
4
Поводитися на службі в храмі потрібно спокійно, не привертаючи уваги. Намагайтеся не розмовляти ні з ким, відповідайте на питання упівголоса. Коли прийде час цілувати ікону, на губах не повинно бути помади. Прикладіть до її куті або краю одягу зображеного на іконі святого.
5
Дорослих дітей, що вперше відвідують церкву, ознайомте з правилами поведінки в ній. В тому випадку, з вами маленька дитина, не дозволяйте йому бігати і шуміти. З сумували малюком краще покинути храм, взявши його на руки.