Як класти плитку у ванній кімнаті. Як покласти плитку у ванній.

Ванна кімната - приміщення особливе в будинку, що вимагає особливої обробки та догляду. Підвищена вологість, постійний конденсат і відсутність повноцінної вентиляції чреваті появою неприємного грибка та іржі, а адже ванна навпаки повинна бути місцем підвищеної комфортності і чистоти. Тому не дивно, що традиційно найоптимальнішим матеріалом для обробки ванних кімнат вважається керамічна плитка (кахель). Вона добре виглядає, легко миється, а найголовніше вона довговічна і забезпечує прекрасну гідроізоляцію.
Вам знадобиться
  • керамічна плитка, цементний розчин, будівельна мастика або бустилат, кельму, шпатель, склоріз, схил
Інструкція
1
Однак для того, щоб керамічна плитка повною мірою проявила всі свої позитивні властивості, вона повинна бути правильно наклеєна з точним дотриманням технології. На перший погляд в поклейке кахлю немає нічого складного. Потрібно тільки акуратно змащувати кожну плитку клеїть розчином і міцно притискати до поверхні стіни або підлоги. Насправді ж тут є ряд тонкощів, які необхідно враховувати, щоб результати ремонту не розчарували згодом.
2
Починати ремонт в ванній слід з грунтовної підготовки, тобто з закупівлі необхідних матеріалів та інструментів. Крім самої плитки, яку купувати треба з деяким запасом, знадобляться так само клеящие розчини, цемент, шпатель, кельму, пластмасові хрестики для вирівнювання швів, а так же схил і рівень, які допоможуть визначити, наскільки рівно викладена плитка. Не варто забувати так само про склоріз, оскільки в типових російських ванних дуже багато вузьких місць, на яких стандартна плитка не поміститься і доведеться її підганяти під існуюче простір.
3
Як клеїть речовини традиційно перевагу віддають цементному розчину, що складається з цементу і піску в пропорції один до чотирьох. Це найбільш надійний засіб, що забезпечує найкраще склеювання кахлю з будь-якими поверхнями. Оскільки в ванній звичайно завжди зберігається підвищена вологість, клеять цементного розчину краще посилити, змішавши його з Бустілат або який-небудь будівельної мастикою. Важливо відзначити, що мастика крім високих склеивающих властивостей забезпечує так само хорошу гідроізоляцію, що важливо для цього приміщення.
4
Перед тим як наклеювати плитку на стіну або підлогу, її треба підготувати до роботи. Справа в тому, що для кращого склеювання її поверхня повинна бути трохи вологою. Тому за кілька годин до початку робіт кахель слід помістити в воду. Якщо такої можливості зовсім немає, то хоча б необхідно як слід змочити ту сторону, яка буде стикатися з обклеювали поверхнею.
5
Нарізати плитку відповідно до особливостей робочих поверхонь теж краще заздалегідь, щоб в процесі роботи не відволікатися. Керамічну плитку ріжуть так само як і будь-яке скло за допомогою склоріза і лінійки, попередньо разметив олівцем.
6
Класти плитку в ванній завжди починають знизу, від підлоги, поступово переходячи до більш високих рівнів. У вільний простір між окремими плитками вставляють пластмасові хрестики, які дозволяють зберігати рівні вільні зазори. Після наклейки всій плитки, шви затираються спеціальної затіркою. Надлишок її видаляється шпателем і вологою ганчірочкою. В принципі, в поклейке кахельної плитки немає нічого складного. З цією роботою може впоратися будь-яка людина, чинний акуратно і точно наступний інструкції.
Зверніть увагу
Ми пропонуємо вам ознайомитися з інструкцією по тому, як класти плитку у ванній, не маючи професійних знань і умінь в цій справі. Як класти плитку у ванній: інструкція. Перед тим як ви приступите до роботи, зверніть увагу, що до укладання плитки у ванній кімнату вже повинні бути проведені каналізація, водопровід, проводка та інші необхідні комунікації.
Корисна порада
Технологія укладання плитки. Рано чи пізно багато з нас, зайшовши у свій туалет або ванну, з гнітючим видом подивляться на вапняний наліт і іржу на раковині, які вже нічим не можна відмити, на старий протікає душ, який вже давно пора змінити і вицвілий кахель, який місцями потріскався і відвалився. Для кращого зчеплення з поверхнею, плитку слід замочити в звичайній воді на 15-20 хвилин, потім класти на підготовлену поверхню.
Одним з найбільш популярних способів внутрішньої обробки ванної кімнати сьогодні є її повна облицювання кахельною плиткою. Даний спосіб забезпечує високу водонепроникність приміщення, а також його відмінні експлуатаційні характеристики. Класти плитку для ванної можна самостійно, дотримуючись простих правил.
Вам знадобиться
  • - кахельна плитка; - Плитковий клей; - Фуга; - Молоток, зубило; - Шпатель; - Цемент і пісок, або суміш для вирівнювання стін; - Пластикові хрестики; - Схил; - Будівельний рівень; - Дерев'яні рейки; - Невеликі цвяхи; - Нитки.
Інструкція
1
Звільніть ванну кімнату. Винесіть з неї всі речі. Демонтуйте і приберіть всю сантехніку. По можливості приберіть каналізаційні труби та їх кріплення до стін, зніміть змішувач. Повинна залишитися абсолютно порожня кімната.
2
Підготуйте поверхні стін і підлоги для укладання плитки. Якщо на них вже є кахель, зніміть його. Скористайтеся зубилом і молотком. Встановлюйте зубило до краю плитки під гострим кутом, як би збираючись підчепити її. Здійснюйте удари молотком по зубилу для того, щоб відокремити плитку. Використовуйте захисні рукавички та окуляри для того, щоб уникнути травм рук і очей від гострих осколків. Використовуючи ніж, зубило та гострий металевий шпатель, видаліть зі стін і підлоги залишки плиткового клею.
3
Перевірте стіни і стеля на предмет необхідності їх вирівнювання. Використовуйте висок для того, щоб переконатися в тому, що кожна стіна вертикальна в усіх місцях. Перевірте підлогу на горизонтальність будівельним рівнем. За допомогою косинця переконайтеся, що кути між стінами, а також стінами і підлогою строго дорівнюють 90 °. Також на поверхнях не повинно бути значних поглиблень і виступів. Якщо хоча яке з цих умов не виконується, перейдіть до кроку 4, інакше - до п'ятого кроку.
4
Вирівняйте стіни і підлогу. Використовуйте звичайний розчин (цемент з піском), або спеціальні будівельні суміші. Працюйте широким шпателем. Для підлоги можна застосувати «наливні підлоги» - це більш зручно, оскільки вони вирівнюються самостійно.
5
Підготуйтеся до укладання плитки у ванній кімнаті. Приготуйте клейовий склад. Він повинен бути середньої консистенції. На підлогу уздовж стін укладіть дерев'яні рейки. Вирівняйте їх по рівню до горизонтального стану. По кутах першою з оброблюваних стін також закріпіть рейки. Вони повинні розташовуватися абсолютно вертикально.
6
Покладіть плитку на стіни. Перший ряд повинен розташовуватися внизу, встановлюючись нижньої кромкою на горизонтальну дерев'яну рейку. Крайні плитки вирівнюються по рейкам на стінах. Наносите клейовий склад зубчастим шпателем і прикладайте плитки до стіни. Акуратно натискайте на них, щоб добитися ідеального стану та рівномірного розподілу клею. Верхні ряди рівняйте, забиваючи цвяхи в вертикальні рейки на стінах і натягуючи між ними нитки. Для зручності укладання і дотримання точних розмірів зазорів вставляйте між плитками спеціальні пластикові хрестики.
7
Покладіть плитку на підлогу. Дійте аналогічно тому, як це було описано в попередньому кроці. Роботу починайте від дальнього по відношенню до дверей кута. За допомогою будівельного рівня контролюйте кожну плитку на предмет її точного горизонтального розташування. Слідкуйте за тим, щоб поверхні всіх плиток знаходилися на одному рівні.
8
Здійсніть завершальні роботи. Дочекайтеся повного затвердіння плиткового клею (тільки тоді по підлозі можна буде ходити). Підготуйте склад для «затирання» (фугу), розвівши спеціальну суху суміш водою. Заповніть їй шви між плиткою за допомогою гумового шпателя. Після висихання фуги очистіть всю ванну кімнату від її залишків та крапель плиткового клею.
Корисна порада
Якщо необхідно розрізати плитку, робіть це спеціальним інструментом (плиткорезом) або болгаркою.