Як побудувати дерев'яний корабель.

Створення моделей кораблів - заняття одночасно складне і дуже цікаве, оскільки дозволяє людині реалізувати свій творчий потенціал. Крім цього, створюючи дерев'яні моделі старовинних вітрильників, майстер як би занурюється в минуле. З часом для когось таке заняття стає професією, а для когось - захопленням усього життя. Але для початку можна спробувати зробити невеликий кораблик з дерева в подарунок своїй дитині.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні заготовки;
  • - лак;
  • - фарби і набір інструментів по дереву.
Інструкція
1
Безумовно, ви повинні добре уявляти вигляд майбутнього корабля. І тут однією фантазії недостатньо. Знайдіть зображення корабля із зазначенням його розмірів. Джерелами можуть служити журнали, спеціальна література або інтернет. Варто також визначитися з тим, яку модель ви будуєте - діючу або «сухопутну». Якщо у вибраній вами моделі немає розмірів, то зробіть невеликий креслення і визначте розміри самостійно. Можливо, що в процесі створення моделі доведеться вносити деякі корективи. Кінцевий варіант креслення краще виділити яскравим кольором - червоним або помаранчевим.
2
Кожна модель має свої особливості. Дерев'яні бруски підбирайте таким чином, щоб основні деталі кораблика були зроблені з одного цільного шматка і бажано без будь-яких сторонніх включень.
3
Після цього нанесіть розмітку на дерев'яні заготовки. Кожну свою дію слід ретельно порівнювати з кресленнями. Коли ви остаточно переконалися у правильності нанесення розмітки і обвели її для вірності олівцем, можете приступати до випилювання різних частин.
4
Ставте цифри, які вказують на порядок збору та стикування деталей, це значно спростить і прискорить вашу роботу. Не поспішайте використовувати клей в роботі, спочатку зберіть модель, а вже потім проклейте деталі.
5
Є ще один варіант долучитися до судномоделізму - збирати кораблі з вже готових деталей. Сьогодні можна придбати будь-які моделі, правда, такий «конструктор» коштує досить дорого. В даний час відомі 6-7 компаній-виробників, що працюють в цьому напрямку. Але, ставши володарем моделі стародавнього вітрильника, потрібно бути готовим, що на його збірку може піти кілька місяців. Плюс до цього знадобиться набір спеціальних інструментів, куди входять Гвоздарев, надсекатель рейок, шаблон для вант і т.д. Крім цього, будуть необхідні кілька видів клеїв (ПВА, «Момент-Столяр»), набір надфілів, полотна по металу, свердла малого діаметра (1-1,25), кілька видів лаку по дереву («Дуб» і безбарвний), пензлики , пінцети і т.д.
Наприкінці двадцятого століття, коли в магазинах не було такого широкого асортименту незвичайних і цікавих іграшок як сьогодні, діти придумували і майстрували іграшки самостійно. Досі такі саморобні іграшки користуються великою популярністю серед дітей різного віку. Як самостійно, так і за допомогою дорослих кожна дитина може виготовити з порожньої пластикової пляшки вітрильник , який зможе плавати на поверхні води.
Вам знадобиться
  • Пластикова пляшка, ножиці, шило, нитки, два цвяха або самореза, папір формату А4, пісок або дрібні камені
Інструкція
1
Крім чистої пластикової пляшки об'ємом півтора-два літри, вам будуть потрібні ножиці, шило, а також готові дерев'яні рейки для щогл корабля з перетином 5х5 мм. Також підготуйте міцні нитки, два довгих цвяха або самореза, і папір формату А4. Окремо наберіть невелику кількість піску або дрібних каменів для баласту вітрильник а.
2
Ножицями виріжте вітрила, а потім шилом виконайте в пляшці отвори, щоб вставити в них щогли. Розташовуйте отвори для щогл на одній лінії. Розширте отвори до діаметра рейок 5х5 мм і вставте щогли в отвори.
3
З боку денця пляшки, яке відіграє роль корми, встановіть на відстані 3-4 см від лінії щогл два довгих цвяха і закріпіть на них нитки такелажу. У паперових вітрилах зробіть по два надрізи і надіньте їх на щогли.
4
Потім за допомогою ниток встановіть такелаж, надаючи кораблику гарний вигляд. Вирівняйте щогли і зміцните вітрила на нитках.
5
Подібний вітрильник можна використовувати для справжніх водних битв і ігор - засипте всередину пісок або камені для баласту, а потім, вибравши підходяще місце і гарну погоду з несильним вітром, спрямованим від берега, поставте кораблик на воду.
6
Якщо ви не хочете, щоб вітрильник поплив від вас назавжди, прив'яжіть до нього шнурок і запускайте його в плавання, розмотуючи котушку зі шнурком. У будь-який момент ви зможете притягнути вітрильник до себе і забрати його додому.