Як обчислити масу однієї молекули.

Молекула - це дрібна частка речовини, яка є носієм його хімічних властивостей. Молекула електрично нейтральна. Хімічні властивості визначаються сукупністю і конфігурацією хімічних зв'язків між атомами, що входять до її складу. Її розміри, в переважній більшості випадків, настільки малі, що навіть в крихітному зразку речовини їх кількість неймовірно величезне.
Інструкція
1
Уявіть, що у вас є якась ємність, щільно заповнена маленькими однаковими кульками. Вам відомо, наприклад, що загальна маса цих кульок - 1 тонна, а їх кількість - 10 тисяч штук. Як знайти масу однієї кульки? Простіше простого: розділивши 1000 кг на 10 000 штук, отримаєте: 0,1 кг або 100 грам.
2
У вашому випадку роль кількості кульок зіграє так званий «моль». Ця кількість речовини, в якому міститься 6,022 * 10 ^ 23 його елементарних частинок - молекул, атомів, іонів. По-іншому ця величина називається «число Авогадро», в честь знаменитого італійського вченого. Значення благаючи будь-якої речовини (молярна маса) чисельно збігається з його молекулярною масою хоча вимірюється в інших величинах. Тобто, підсумувавши атомні ваги всіх елементів, що входять до складу молекули певної речовини (з урахуванням індексів, зрозуміло), ви визначите не тільки молекулярну масу , а й чисельну величину його молярної маси. Ось вона-то і грає роль маси тих самих кульок в попередньому прикладі.
3
Розгляньте конкретний приклад. Широко відоме речовина - гашене вапно, гідроксид кальцію Са (ОН) 2. Атомний вага його елементів (округлені, виражені в атомних одиницях маси) становить 40 для кальцію, 16 для кисню, 1 для водню. З урахуванням індексу 2 у гідроксил-групи, отримаєте молекулярну масу : 40 + 32 + 2 = 74. Отже, 1 моль гідроксиду кальцію важитиме 74 грами.
4
Ну, а далі задача вирішується елементарно. В 74-х грамах цієї речовини міститься 6,022 * 10 ^ 23 молекул. Скільки ж важить одна молекула? Розділивши молярную масу на число Авогадро, ви отримаєте: 12,29 * 10 ^ -23 грама. (Або 12,29 * 10 ^ -26 кг). Такий відповідь. Зрозуміло, аналогічним чином вирішується завдання по знаходженню маси молекули будь-якого іншого речовини.
Корисна порада
Атомна маса кальцію становить не точно 40 а.о.м., а 40,08. Але для спрощення розрахунків, її можна округлити.