Як відкрити автомобільний акумулятор.

Акумуляторна батарея - один з найважливіших вузлів автомобіля, для збільшення довговічності і безвідмовної роботи якого необхідно проводити його періодичне обслуговування. Робити це доводиться не менше двох разів на рік - після закінчення літнього та зимового сезонів експлуатації. Переконатися в наявності достатньої кількості електроліту в акумуляторі можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців.
Вам знадобиться
  • Гайкові ключі, тонка плоска викрутка, велика плоска викрутка, велика фігурна викрутка, гумові рукавички, захисні окуляри, чиста ганчір'я.
Інструкція
1
Працюючи з акумулятором, потрібно дотримуватися певних запобіжних заходів, так як батарея містить шкідливі для здоров'я компоненти і наповнювачі - свинець і електроліт на основі сірчаної кислоти. Випаровування кислоти вибухонебезпечні, а крім цього можуть викликати отруєння і хімічні опіки. Тому першим кроком уживіть деякі захисні заходи - надіньте гумові рукавички і захисні окуляри.
2
Відкрийте капот автомобіля, якщо на вашій моделі батарея знаходиться в підкапотному просторі. Відкрутіть і зніміть верхні кріплення акумулятора. Переконайтеся, що вимкнені всі пристрої, що споживають електрику, і звільніть, а потім від'єднайте мінусову клему. Дрантям ретельно витріть верхню частину батареї, звільняючи її від пилу, бруду і патьоків. Вологе дрантя бажано використовувати тільки при сильному забрудненні.
3
Подденьте тонкої плоскою викруткою пильовик, що захищає кришки секцій батареї від попадання на них бруду, і, не докладаючи великих зусиль, зніміть його з пластикових засувок.
4
Прибравши пильовик, протріть дрантям кришки «банок» акумулятора і відкрутіть їх великої фігурної викруткою або руками - залежно від моделі батареї. Кладіть кришки «догори ногами», щоб уникнути забруднення внутрішньої частини акумулятора при установці їх на місце. Якщо цього не робити, забруднення може призвести до замикання пластин і швидкому виведенню з ладу цієї важливої і недешевої деталі автомобіля.
5
Якщо під капотом ви виявите необслуговується акумуляторну батарею, не намагайтеся розібрати її самостійно, правильним буде звернутися до фахівців-Акумуляторники. Єдина доступна неспеціалісту операція з цим типом батарей - самостійна заміна її на аналогічну або схожу за електричним характеристикам, розмірами і розташуванням клем.
6
Після закінчення роботи позбудьтеся використаної дрантя і гумових рукавичок, а захисні окуляри промийте великою кількістю води.
Зверніть увагу
Не використовуйте поблизу акумулятора відкритий вогонь і не курите в процесі роботи.
Корисна порада
При попаданні електроліту на шкіру або одяг відразу промийте цю ділянку великою кількістю прісної води з м'якими миючими засобами.