Як вивести пляму від іржі.

Плями від іржі можна вивести як вдома, так і в хімчистці. Грошові витрати в обох випадках будуть рівні. У домашніх умовах можна спробувати кілька доступних способів позбавлення від важко виведеного забруднення, які можна застосовувати не на всіх тканинах. Делікатні речі легко можна зіпсувати, але ж і носити річ з плямою неможливо
Інструкція
1
Найоптимальніший спосіб - сучасні пятновиводітелі.Для білих речей використовуйте з позначкою «Wait», для темних - «Black», а для кольорових - «Color» .Нельзя застосовувати плямовивідник для білих речей на кольоровому або чорному білизна, висока ймовірність утворення пятен.Еслі ви купили рідкий засіб, то просто нанесіть його на пляму, потім ретельно виперіть вещь.Еслі же у вас порошок, то спочатку розведіть його у воді, дотримуючись інструкції на пачці, потім опустіть ту частину речі, яка з іржавим плямою в розчин і потримайте потрібну кількість часу.
2
На білих речах можна спробувати й інший спосіб - лимонну кіслоту.Вскіпятіте воду і додайте в неї лимонну кислоту з розрахунку на 0, 5 літра води 1 столова ложка кіслоти.Опустіте пляма в розчин на кілька хвилин, після чого ретельно прополощіть . Замість лимонної кислоти підійде оцет.
3
Можна купити щавлеву кислоту. Нанести її на іржу. Пляма зникає моментально, а колір при цьому не псується.
4
Для тих, хто боїться проводити домашні експерименти, краще звернутися в хімчистку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z3QL7C1gp-4
Плями від іржі можуть з'явитися на вашому одязі в будь-який момент. Адже для цього багато не треба, достатньо лише нетривалого контакту з іржавим мокрим залізом. Але насправді вивести таке пляма не так вже й складно, як може здатися на перший погляд.
Інструкція
1
На іржу несприятливо впливає кисле середовище. А значить, щоб позбутися плями, візьміть оцет, лимонний сік або ж звичайну лимонну кислоту. Оцет необхідно розвести у воді. Причому дуже важливо дотримуватися пропорцію: на 5 частин води повинна припадати 1 частина кислоти. Якщо ж ви використовуєте лимонну кислоту, то в 100 мл води розведіть 10 г лимонної кислоти або соку. Іржаве пляма необхідно ретельно змочити отриманим розчином. Потім просто нагрійте його праскою. Відповідно до типу тканини потрібно підібрати температурний режим. Після цього річ залишилося просто випрати.
2
Якщо після всіх вищеописаних процедур іржаве пляма так і не відіпралася, спробуйте нанести на нього гас. Замість нього можна скористатися авіаційним бензином або звичайним соняшниковим маслом. Залиште річ лежати в такому стані на дві години. Врахуйте, що після такого чищення на тканині скоріше за все залишиться жирне пляма . Тому після процедури на місце утворення плями нанесіть звичайне миючий засіб для посуду або ж кальциновану соду. Потім потрібно в теплій мильній воді випрати річ.
3
Крім того, позбутися плями іржі може допомогти звичайнісінький пляма виводітель. Але не потрібно навіть пробувати вапна його відбілювачем. Він тільки зіпсує волокна тканини. А це вже нічим не виправиш, і річ можна буде після цього тільки викинути. Для світлих тканин найкраще підійде кисневий пляма виводітель, на якому вказано, що він володіє оптичним відбілюванням, а для кольорових - з написом на упаковці «Color».
4
Буває й так, що самостійно пляма від іржі ніяк не виходить видалити. У такій ситуації єдиним виходом стане використання професійних засобів. Для цього краще буде звернутися в хімчистку. Там фахівці без нанесення шкоди матеріалу видалять пляма .