Як підняти кут будинку. Як підняти будинок одним домкратом.

Не можна сказати, що підйом будинку - операція проста. Краще, якщо їм будуть займатися люди, яким доводилося стикатися з цим раніше - бажано професійні теслі. Однак якщо вдатися до допомоги фахівців з яких-небудь причин не можна, можна впоратися з цією роботою і самостійно. Головне, бути неквапливим, розважливим і уважним.
Вам знадобиться
  • - гідравлічний 10-ти або 20-ти тонний домкрат;
  • - дерев'яні бруси перетином близько 150х250 мм або залізничні шпали;
  • - будівельний і плотницький інструмент (лом, лопата, сокиру і пр.);
  • - товста металева пластина (підкладка під головку домкрата).
Інструкція
1
Порахуйте приблизну навантаження, що припадає на кут будинку (вага будинку , поділений на 4). Цей параметр потрібен для того, щоб підібрати розміри брусів, на які спиратиметься кут будинку після його підйому. Візьміть до відома в якості довідкової таку інформацію: встановлена на ребро залізнична шпала, що має перетин 160х230 мм, при довжині прольоту 2,5 м витримує центральну навантаження в 4,5 тонни.
2
Визначте місце упору домкрата. Воно повинно бути вибрано з урахуванням конкретної ситуації. Якщо ви піднімаєте будинок з метою заміни нижніх згнилих вінців новими, виріжте отвір в цих вінцях до цілого колоди, в яке повинен буде упиратися домкрат. Проріз слід вирізати досить широким для того, щоб у ньому помістився домкрат і бруси, на які спиратиметься будинок після підняття.
3
Якщо будинок піднімається з метою збільшення висоти фундаменту або цоколя, тоді, щоб підвести головку домкрата під колоду, необхідно видовбати нішу в фундаменті - якщо він стрічковий. Якщо будинок розташований на стовпчастих фундаменті, необхідність в видовбуванні ніші відпадає.
4
Встановіть домкрат під колоду. Якщо під його п'ятою знаходиться грунт, добре утрамбуйте його і покладіть на нього широкий брус або товсту дошку. Якщо під домкратом знаходиться бетонна поверхня фундаменту, також покладіть на неї товсту дошку, необхідну для розподілу навантаження і стійкості п'яти.
5
Під головку домкрата підкладіть товсту сталеву пластину розміром близько 10х10 см. Бажано, щоб вона мала в центрі невелику увігнутість або фрезерування - як гарантію проти зісковзування головки. Подтешіте колоду в місці установки підкладки - у вигляді горизонтальної площини.
6
Встановіть поруч з кутом рейку, встромивши її в землю. Позначте на рейці і на вугіллі будинку лінії, що знаходяться на одному рівні. Взаємне розташування цих ліній в процесі підйому буде повідомляти про величину підйому. Контролювати це еначеніе з висунення штока домкрата неможливо, оскільки його п'ята буде вдавлюватися в дошку і грунт.
7
Почніть підйом будинку , працюючи ручкою домкрата. При цьому звертайте увагу на його вертикальність. Якщо відбувається відхилення інструменту від вертикалі, припиніть підйом і встановіть домкрат заново.
8
При роботі керуйтеся такими правіламі.Под'ем будинку повинен здійснюватися одночасно двома домкратами, встановленими під кутові зони будинку . Піднімати один кут можна тільки в тому випадку, якщо він просів по відношенню до решти трьох і потрібно вирівняти саме його.
9
Підйом одного боку за один цикл не повинен перевищувати 4-6 см. Після цього потрібно підкласти під стіну упори і почати піднімати протилежну сторону.
10
Піднята сторона фіксується двома способами - підкладкою товстих дощок між колодою і фундаментом або пристроєм так званої «лавки». В останньому випадку брус підкладається під стіну перпендикулярно їй, а його кінці опираються на опори, встановлені по різні боки стіни. Вибирати конкретний спосіб слід, виходячи з характеру роботи, виробленої з будинком (заміна вінців, доливання фундаменту і пр.).