Як вести себе в різних ситуаціях.

Поведінка людей на вулиці, в транспорті, в магазинах, в місцях громадського харчування часто не відповідає жодним нормам і правилам. Але ж взаємна ввічливість і привітність мають велике значення і відображаються на настрої людини. У будь-якій ситуації потрібно вести себе культурно, тактовно і триматися з гідністю.
Інструкція
1
Йдучи по вулиці, дотримуйтеся правого боку і не розмахуйте руками. Якщо ви випадково зачепили перехожого або наступили комусь на ногу, вибачитеся обов'язково. Чоловік зазвичай йде зліва від жінки, дитини або літньої людини.
2
Не зупиняйтеся на жвавій частині доріжки або тротуару, відійдіть убік, щоб не заважати оточуючим. Не їжте на ходу морозиво, хот-доги та іншу їжу. Непристойно показувати пальцем на когось, обертатися і пильно дивитися услід перехожим.
3
Якщо ви йдете з супутником і зустріли знайомого, уявіть людей один одному. Затримайтеся перед дверима, щоб пропустити людей похилого віку, дітей та жінок. Чи не хлопайте дверима, притримуйте її.
4
У бесідах в суспільстві проявляйте стриманість, вислухайте співрозмовника, а потім дайте відповідь. Не обговорюйте хвороби, що не хваліться успіхами, не кажіть про людей погано і не брешуть. Не всі жарти добре приймаються в суспільстві, краще утримайтеся від вульгарних і ризикованих анекдотів.
5
Позіхайте в сторонці, непомітно для оточуючих. Те ж правило поширюється і на чхання, кашель, сякання. Вибирайте одяг, що відповідає тому місцю, куди збираєтеся йти. У залах для глядачів проходите до свого місця обличчям до вже сидить людям.
6
В кафе, ресторани і тому подібні заклади першим повинен входити чоловік. У гардеробі він допомагає жінці зняти верхній одяг і віддає її службовцю, при виході - забирає і допомагає супутниці одягнутися.
7
Не обговорюйте і не коментуйте ціни на страви в меню. Першою - вибирає дама, але замовлення робить чоловік.
8
Коли запрошуєте людей в гості, попередьте їх за кілька днів, щоб у них був час на підготовку. Запрошення повинно виходити від господині будинку при особистій зустрічі або в телефонній розмові. Письмові запрошення зазвичай розсилають тільки на весілля.
9
Оповістіть гостей про всі запрошених, адже взаємини між деякими знайомими можуть бути напруженими, що не дозволить комусь з них прийти. Сварки і конфлікти краще попереджати, ніж виправляти їх наслідки.
10
Всі необхідні приготування необхідно закінчити до приходу гостей. Страви мають бути готові, а стіл накритий. Непристойно в гостях відмовлятися від їжі, господиня може образитися. А ось попросити добавки можна, це тільки приємно жінці, яка намагалася, готуючи страви.
Щоб подорож за кордон принесло тільки позитивні емоції, дотримуйтесь загальнолюдські правила поведінки і поважайте традиції та звичаї народу тієї країни, куди ви прибули.
Інструкція
1
Дізнатися, яку релігію сповідує більша частина населення країни, яку ви збираєтеся відвідати. Почитайте про правила поведінки в будівлях релігійного значення, якщо ви збираєтеся відвідати місцеві пам'ятки. Складіть невеликий список того, що засуджує місцева релігія (вживання алкоголю, відвертий одяг) і дотримуйтеся цих правил хоча б у громадських місцях.
2
Ретельно продумайте гардероб, цей пункт особливо стосується жінок. Не варто в мусульманських країнах оголювати плечі, зону декольте і ноги. Справа навіть не стільки в запобіганні можливої конфліктної ситуації, скільки в прояві поваги до традицій і культури країни, куди ви вирушаєте подорожувати.
3
З'ясуйте, які місцеві закони, що стосуються тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв. Звертайте увагу на таблички заборони. Якщо у вас є сумніви, краще запитайте у співробітників закладу або охорони порядку.
4
Будьте чемні та ввічливі. Випишіть кілька фраз на мові тієї країни, яку ви маєте намір відвідати, наприклад, «дякую», «здрастуйте», «будь ласка». Це буде сприйнято місцевим населенням і персоналом готелю доброзичливо.
5
Дотримуйтесь етикет. Відкривайте двері попереду йде людям, поступайтеся місця в громадському транспорті. Ведіть себе так, як прийнято в цивілізованому суспільстві.
6
Особливу увагу приділіть правилам поведінки стосовно протилежної статі, майте на увазі, що вони відрізняються в різних країнах . Наприклад, за вітальний поцілунок у щічку в Італії вас не засудять, а в Сполучених Штатах ви можете отримати повістку в суд. Що стосується мусульманських країн, там варто бути особливо обережним щодо жінок, погляд або жест може призвести до серйозних неприємностей.
7
Придбайте карту міста, відзначте на ній місце розташування готелю. Також візьміть візитку з адресою готелю, її можна показати перехожому або таксисту. З'ясуйте, які квартали міста несприятливі для відвідування туристами і постарайтеся не опинитися там.
8
Носіть з собою заряджений телефон і поліс медичного страхування.