Як в Фотошопі зробити ефект "риб'яче око".

Існує безліч прийомів художньої фотозйомки, що дозволяють отримати незвичайні візуальні ефекти . Один з них - «риб'ячий очей». Він досягається використанням ширококутного об'єктиву при коротких фокусних відстанях. Тому його не можна відтворити на аматорських камерах. Проте зробити ефект «риб'яче очей» можна в редакторі Adobe Photoshop зі звичайної фотографії.
Вам знадобиться
  • - встановлений Adobe Photoshop;
  • - файл зображення.
Інструкція
1
Відкрийте вихідне зображення в Adobe Photoshop, вибравши пункт "Open ..." в меню File. За допомогою текстового поля, розташованого в нижній частині вікна документа, або інструменту Zoom Tool встановіть відповідний масштаб перегляду. Він повинен дозволяти проводити маніпуляції з усією областю зображення, призначеної для обробки.
2
Створіть основний шар з фонового. У головному меню виберіть пункти Layer, New, "Layer From Background ...". Натисніть на кнопку OK в діалозі Layer.
3
Виділіть область зображення, до якої потрібно застосувати ефект «риб'яче очей». Використовуйте інструменти Rectangular Marquee Tool або Elliptical Marquee Tool. Якщо має бути опрацьовано всі зображення цілком, пропустіть цей крок.
4
Активуйте режим обробки зображення за допомогою внесення спотворень. В меню послідовно виберіть пункти Edit, Transform і Warp. Після цього у вікні документа відобразиться сітка для управління параметрами ефекту.
5
Змініть тип застосовуваного спотворення на «риб'ячий очей». Клацніть по випадному списку Warp, розташованому у верхній панелі інструментів. Виберіть елемент Fisheye. Сітка управління у вікні документа змінить свій вигляд (залишиться тільки один маркер).
6
Застосуйте ефект «риб'яче очей» до оброблюваного зображенню. Переміщайте мишею маркер сітки управління до моменту досягнення необхідного рівня спотворення.
7
При необхідності внести додаткові зміни в зображення, наприклад, надати області спотворення округлу форму, виберіть у списку Warp пункт Custom. Переміщайте вузли сітки для отримання необхідного ефекту. Застосуйте внесені зміни, клікнувши на будь-яку кнопку інструментальної панелі і натиснувши OK в діалозі.
8
Якщо це необхідно, доопрацювати зображення з внесеним ефектом «риб'ячого очей а». Наприклад, інвертуйте поточне виділення, натиснувши Ctrl + I, очистіть фон, натиснувши Del, а потім залийте його потрібним кольором за допомогою інструменту Paint Bucket Tool. Проведіть кадрування інструментом Crop Tool.
9
Збережіть результат роботи у файл. Скористайтеся пунктом "Save As ..." або "Save for Web & Devices ..." розділу File головного меню. При збереженні особливу увагу приділіть вибору формату і ступеня стиснення даних. Якщо із зображенням передбачається подальша робота, збережіть його копію у форматі PSD.