Як знайти проводку.

Монтаж прихованої електропроводки вважається вдалим з естетичної точки зору рішенням, однак може серйозно спантеличити господаря квартири. Кабель прихований під шаром штукатурки (або під листами гіпсокартону), зверху наклеєні шпалери, проходить час. І коли з'являється бажання прикріпити до стіни поличку, ви ловите себе на думці, що не запам'ятали, в яких місцях проходить кабель. А потрапити в нього свердлом або саморезом дуже не хотілося б.
Вам знадобиться
  • Знання основних правил монтажу та розміщення електропроводки
  • Знання всіх локальних точок підключення до центральної електропроводці в приміщенні
  • Рулетка або вимірювальна лінійка
Інструкція
1
Знайдіть в приміщенні всі крапки, до яких підведено електричний кабель - стаціонарні світильники, розетки, вимикачі. Знаючи загальні принципи і правила монтажу електропроводки, можна з великою часткою ймовірності визначити, як виконані спуски кабелю до місць їх розташування. Зазвичай від основної лінії проводки, прокладеної під стелею, відгалуження відходять під прямим кутом - строго вертикально. Отже, над розетками, вимикачами і бра нічого вішати і розміщувати не рекомендується, краще оступається від них подалі в бік.
2
Відміряйте від стелі п'ятнадцять сантиметрів - саме на такій відстані прийнято розташовувати центральну лінію електропроводки в будинку. Зрозуміло, майстри-електрики не вимірюють відстань до сантиметра, та й ряд обставин може змусити прокласти кабель трохи вище або трохи нижче. Але все ж це - найбільш ймовірне місце проложения кабелю. І навіть якщо він проходить не зовсім там, відступ не буде великим.
3
Складіть тепер гіпотетичну схему електропроводки, керуючись отриманими логічним шляхом висновками. Через отвір в одній зі стін, на відстані 15 (плюс мінус 20) см від стелі строго горизонтально проходить тягнеться від електрощитка основна лінія проводки. На цьому рівні над усіма вимикачами, розетками і світильниками знаходяться розгалужувальні коробки, а до них строго вертикально виконані спуски кабелю. Маючи на увазі все це, можна значно знизити ризик короткого замикання, хоча уникнути його абсолютно можна тільки замалювавши розташування кабелю перед оздоблювальними роботами.
Корисна порада
Не забувайте, що крім електричних проводів по стінах швидше за все протянтут телефонний кабель і кабель, що з'єднує телевізор (або ресивер) з антеною - потрапляти в ці дроти не так небезпечно, але теж вкрай нежелательно.Хорошій спосіб відновити в пам'яті схему електропроводки - подивитися на фотографії стін, спеціально зроблені після закінчення електротехнічних робіт, але до початку оздоблювальних - це дозволить діяти напевно і без жодного ризику.