Як вести себе при аварії.

Навіть при багаторічному досвіді водіння автомобілісти потрапляють у дорожньо-транспортний події. Від цього водій отримує не тільки сильний стрес, псування майна і травми, він може запросто стати жертвою страхової компанії або шахрайських дій з боку працівників ДАІ. Тому необхідно знати, як правильно поводитися при аварії.
Вам знадобиться
  • - аварійний знак;
  • - аптечка;
  • - документи;
  • - телефон.
Інструкція
1
Так як від ваших дій буде залежати результат розглядів по цій справі, постарайтеся взяти себе в руки, не нервуйте, заспокойтеся. Ні в якому разі не вживайте заспокійливі нерви препарати, особливо містять спирт - це може обернутися проти вас, так як при дется пройти тест на алкоголь.
2
Перше, що повинен зробити автовласник при аварії - зупинити транспортний засіб і ні в якому разі не рушати з місця. Запам'ятайте, що покидання місце аварії, учасником якої ви є, карається позбавленням прав на півтора року або арештом на п'ятнадцять діб з вилученням посвідчення водія. Зупинивши машину, негайно увімкніть аварійні вогні і виставите знак аварійної зупинки.
3
Ні в якому разі не прибирайте і не рухайте предмети, які мають хоч якесь відношення до аварії (фрагменти кузова, бите скло, грудки снігу або бруду, сліди гальмування або моторного масла) . Постарайтеся залишити всі докази в первозданному вигляді - все це допоможе співробітникам поліції відтворити всю картину дорожньої пригоди і визначити винуватця.
4
Якщо в результаті аварії є потерпілі, надайте першу допомогу і при необхідності викличте «швидку». Ні в якому разі не чіпайте важко пораненого людини до при їзда медиків, так як можна тільки нашкодити (якщо є перелом хребта).
5
Викличте по телефону співробітників ГИБДД, зберігайте спокій і не висловлюйте претензії другому учаснику аварії, навіть якщо це його вина. Не піддавайтеся на вмовляння винуватця домовитися на місці, саме такий спосіб для отримання грошей розігрують підставні особи. Не вступайте в розмови до при їзда співробітників поліції. За цей час заручитеся допомогою очевидців аварії зробіть фото на телефон всіх пошкоджень, які отримав автомобіль. Можливо, це вам допоможе в тому випадку, якщо інший автовласник має намір що-небудь змінити в картині аварії.
6
Прибулі співробітники ГИБДД повинні оглянути постраждалі автомобілі та місце аварії. У протоколі і схемі ДТП повинні бути зафіксовані всі подробиці і деталі події. Переконайтеся в тому, що поліцейський вніс все це в документи. Мова в даному випадку йде про довжину гальмівного шляху, розташуванні автомобілів, погодних умовах, про технічний стан машин та стан дороги.
7
На підставі аварії та протоколу огляду місця аварії співробітником ДАІ складається Протокол про адміністративне правопорушення, під яким ставлять підписи свідки аварії та інспектор , а також винний водій. Копія протоколу видається винуватцю аварії під розписку, а також може бути видана потерпілому на його прохання. Протягом трьох днів вам слід звернутися в свою страхову компанію з протоколом.