Як відновити шлейф.

Гнучкі багатожильні шлейфи широко застосовуються у виробництві високотехнологічних пристроїв та електронних побутових приладів. Поєднуючи статичні та рухливі деталі механізмів, вони нерідко рвуться в місцях перегину. Відновити такі шлейфи цілком можливо самостійно.
Вам знадобиться
 • - шкільний мікроскоп;
 • - тонка тверда ізоляційна пластина;
 • - пінцет;
 • - клей «Момент»;
 • - бокорізи;
 • - смичкова каніфоль;
 • - спирт;
 • - паяльник потужністю 10 - 15 Ватт;
 • - скальпель;
 • - лакований провід діаметром 0,15 мм;
 • - легкоплавкий олов'яний припій;
 • - м'який пензлик.
Інструкція
1
Подрібніть в порошок невелика кількість каніфолі і розчиніть її в спирті, використовуючи співвідношення один до шести (одна частина каніфолі і шість частин спирту). Приклейте «Моментом» до ізоляційної пластині пошкоджену ділянку шлейфу і помістіть це з'єднання під шкільний мікроскоп.
2
Акуратно зніміть скальпелем верхній шар ізоляції струмопровідних доріжок навколо пошкодженої ділянки на відстані 1,5 мм від місця обриву. Нанесіть м'яким пензликом трохи спиртового розчину каніфолі на зачищені від ізоляції доріжки. Торкніться цієї ділянки шлейфу добре залуженим, з мінімальною кількістю припою, прогрітим паяльником.
3
Обережно очистіть скальпелем від лаку провід діаметром 0,15 мм і пензликом нанесіть на нього спиртовий розчин каніфолі. Залудити провід на відстані 15 - 25 мм від кромки і акуратно припаяйте його до першої, щодо краю шлейфа, пошкодженої доріжці. Між сполучаються частинами пошкодженої ділянки підніміть середину проводу на 1,5 мм над шлейфом.
4
Зігніть ділянку дроту, який з'єднується з обома сторонам пошкодженої доріжки. Відкусите бокорезами зайву його частину в місці пайки другої точки. Почніть паяти шлейф з далекого від себе пошкодженого відрізка.
5
Наростити шлейф, якщо його розрив припав на місце вигину в районі рухливих ділянок. Використовуйте відповідний по довжині, ширині, а також по необхідному кількості і ширині доріжок відрізок шлейфу, який буде застосований для виготовлення необхідної вставки. Обережно і рівно розріжте поперек шлейф на його пошкодженій ділянці.
6
Зачистіть, з'єднайте і акуратно спаяти зі вставкою кожну половину шлейфу. Простежте за тим, щоб перша доріжка шлейфу повністю збіглася з першою доріжкою інший його половини. Заізоліруйте клеєм «Момент» оголені місця проводу на ділянках пайки.
Шлейф - деталь крою жіночого плаття, сутність якої - подовження задньої частини спідниці або плаття. Шлейф прикрашав весільні вбрання королев і тягнувся на багато метрів від сукні, які не дозволяючи своїй власниці ні потанцювати, ні зробити крок назад, ні навіть присісти. Сучасні шлейфи вирішують багато з цих проблем завдяки скороченню його довжини і застосуванню спеціальних хитрощів.
Інструкція
1
Розрахуйте довжину шлейфа. Достатньо додати до довжини спідниці (або плаття) 20 см., Щоб шлейф став помітним.
2
Викроїте додатковий клин з тканини спідниці. Його довжина по бічних лініях повинна відповідати загальній довжині плаття, а до центру клина збільшіть її на потрібну величину. З'єднайте точки довжини плавною, округлої лінією.
3
Виріжте клин з урахуванням припусків по шву, вшитої ззаду. У такому випадку силует спідниці буде здаватися завужені за рахунок ваги тканини.
4
Замість додаткового клина можете збільшити довжину наявних клинів по лінії заднього шва. Лінію низу оформите у вигляді півкола.
5
Якщо ви хочете зшити довгий шлейф і при цьому залишатися рухливою, до нижньої точки шлейфу пришити кільце. Під час танцю або руху назад ви зможете підібрати шлейф, надівши кільце.