Як вирощувати томат медовий.

Томат є популярним овочем в світі. Його батьківщиною вважається Південна Америка. Ця культура має цінні та поживними якостями, вона на 93% складається з води, не містить холестерину і багата клітковиною. В даний час існує більше двох тисяч сортів культури, серед яких виділяють найбільш солодкі, наприклад, «Медовий спас», «Медовий гігант» та інші.
Інструкція
1
Щоб виростити томат медовий, придбайте насіння. При покупці обов'язково читайте опис, адже сорт може просто-напросто не підходити для вирощування в вашому районі, наприклад, сорт «Медово-цукровий» відмінно підходить для північних районів, а «Медова крапля» для південних.
2
Спочатку підготуйте насіння. Для цього зробіть розчин марганцівки, розведений до темно-вишневого кольору. Помістіть насіння в мішечок, зроблений з тканини. Опустіть їх в розчин на двадцять хвилин, після цього ретельно промийте водою.
3
Потім помістіть насіння на 12 годин на розчин, зроблений з літра води і чайної ложки нітрофоски. Після цього занурте мішечок в чисту відстояну воду на 10 годин.
4
Наступний етап - загартовування насіння. Для цього помістіть їх на нижню полицю холодильника і залиште на дві доби. Час від часу збризкуйте їх водою, це необхідно для того, щоб томат НЕ засох.
5
В березні висійте насіння на розсаду. Для цього в ящику зробіть борозенки через кожні 5 см. Посадіть насіння на глибину 2-3 см. Для посадки використовуйте спеціальний грунт. Пам'ятайте, що грунт повинні бути трохи вологою.
6
Після висадки накрийте ємність плівкою і поставте в сонячне тепле місце. Кожен день відкривайте плівку на пару хвилин, так як розсада потребує провітрюванні. Після сходу сіянців обов'язково повертайте їх різними сторонами до сонця, це необхідно для того, щоб вони не витягувалися в одну сторону.
7
В березні поливайте розсаду три рази - відразу після появі сіянців, через 10 днів після поливу і за три години до пікіровки. Вода повинні бути відстояною і трохи теплою.
8
Пікіровку сіянців здійснюйте в стадії 3-4 справжніх листочків. За добу перед висадкою обприскайте рослини біостимулятором росту, наприклад, цирконом або Епін.
9
Висадите сіянці в землю так, щоб сім'ядольні листочки не лежали на поверхні грунту. Після цього приберіть розсаду з підвіконня в більш темне місце. Поливайте рослину один раз на тиждень. Через тиждень підгодуйте рослина добривом, наприклад, суперфосфатом і нітрофоскою. Обов'язково загартовуйте розсаду, періодично відкриваючи кватирку.
10
Для медових сортів томата підходять неважкі ґрунту, що відрізняються високою родючістю. Якщо ви хочете вирощувати культуру в теплиці, висаджуйте розсаду в квітні; якщо в парнику - в травні. Якщо ви вибрали високорослий сорт, обов'язково підв'язуйте томати до шпалери. Після висадки у відкритий грунт регулярно поливайте рослину.