Як у Word зробити список за абеткою. сортування тексту за алфавітом в word.

Текстовий процесор Microsoft Office Word не призначений для упорядкування вводяться користувачем даних. Однак в текстових документах нерідко доводиться створювати алфавітні списки, тому в програму додана функція сортування рядків. Користуватися нею досить просто, і навряд чи така сортування викличе утруднення навіть у користувача Word.
Вам знадобиться
  • Текстовий процесор Microsoft Office Word 2007 або 2010.
Інструкція
1
Запустіть текстовий процесор. Якщо алфавітний список потрібно додати в уже існуючий документ, завантажте його і встановіть курсор в потрібне місце тексту. Майте на увазі, що список буде створений як окремий абзац тексту, тобто вам потрібно передбачити відділення його від попереднього і наступного фрагментів документа.
2
Введіть всі рядки списку, не звертаючи на цьому етапі уваги на правильний порядок їх проходження. Єдине, що зараз важливо - закінчувати кожен рядок списку введенням символу «перекладу каретки», тобто натисканням клавіші Enter.
3
Виділіть всі рядки списку і розкрийте діалогове вікно з настройками сортування тексту. Для його виклику призначена кнопка із зображенням розміщених одна над іншою букв «А» і «Я» і стрілки, спрямованої вниз. Поміщена ця кнопка в групу команд «Абзац» вкладки «Головна» в меню Word.
4
У полі під написом «Спочатку по» за замовчуванням виставлено значення «абзаців» - залиште його без змін. У сусідньому випадаючому списку - «Тип» - значення за замовчуванням треба міняти тільки в тому випадку, якщо рядки містять дати або числа. Правіше цього списку розміщені ще два поля, які задають напрям сортування - «за зростанням» і «спаданням» - оберіть потрібний варіант, клікнувши мишкою відповідний чекбокс.
5
Якщо виділений фрагмент документа окрім самих рядків списку включає і його заголовок, поставте позначку поряд з написом «з рядком заголовка» в нижній частині вікна налаштувань.
6
За умовчанням сортування проводиться без урахування регістру літер, а якщо ви хочете, щоб спочатку в переліку йшли рядки, що починаються з великих літер, а потім - з малої, то розкрийте додаткові налаштування сортування. Для цього у вікно основних установок поміщена кнопка «Параметри». Поставте відмітку в полі «враховувати регістр» і закрийте вікно клацанням по кнопці OK.
7
Натисніть OK і у вікні основних налаштувань сортування, після чого текстовий процесор розставить рядка списку в алфавітному порядку.
Будь-яку послідовність даних одного типу можна представити у вигляді списку. Списки бувають впорядкованими і невпорядкованими. В останньому випадку робота з даними, пошук потрібного значення, звернення до елементів списку викликають певні труднощі. Список строкових змінних, як правило, впорядковується за алфавітом. Існує багато методів сортування, в кожному конкретному випадку слід вибирати найбільш оптимальний алгоритм.
Інструкція
1
При виборі найкращого методу сортування слід враховувати два параметри: час, що витрачається на операцію упорядкування, і обсяг необхідної пам'яті для допоміжного зберігання даних. Алгоритми сортування, які не потребують використання додаткової пам'яті, відносять до сортувань «на місці». Однією з найпростіших для реалізації вважається повільна «бульбашкова» сортування, при якій здійснюється перегляд кожної пари елементів у списку і проводиться обмін місцями залежно від бажаного порядку.
2
Існує більш швидкий метод сортування за допомогою знаходження мінімального або максимального елемента в списку. У випадку з сортуванням по алфавітом при кожному проході за списком потрібно знайти його максимальний елемент - це буде рядок, що починається на саму найближчу до початку алфавіту букву. Після знаходження рядок міняється місцями з найпершим елементом списку на першому проході. При подальшому розгляді списку перше місце виключається, шукається наступний максимальний елемент, ставиться вже на друге місце і т.д. Код програми сортування на С ++ методом знаходження максимального елемента списку: String Arr [20], cTemp; int N = 20, Мах, РOS; for (int i = 0; i
3
Найбільш оптимальним рішенням упорядкування строкових даних у списку можна назвати сортування вставками. Її суть полягає у тому, що при кожному проході за списком є впорядкована частина списку з певної кількості елементів, таким чином, наступний розглянутий елемент поміщається на відповідне йому місце в списку. Код програми на С ++ алгоритму сортування вставками: String Arr [20], cTemp; int N = 20; for (int i = 1, j = 0; i
Корисна порада
Крім розглянутих способів упорядкування, найкращі результати дають наступні алгоритми сортування: підрахунком, злиттям, перемішуванням (або шейкерні сортування), гномів і сортування за допомогою двійкового дерева.