Як в бібліотеці знайти потрібну книгу.

Бібліотека - унікальне місце, в якому зберігається колосальний обсяг інформації, накопичувалася роками. Тут можна відшукати все необхідне для підготовки до навчальних занять, науковій конференції або просто знайти захоплюючу книжку для душі. Щоб ваші пошуки пройшли плідно, скористайтеся наступними порадами.
Інструкція
1
Здійснювати пошук книг в бібліотеці можна кількома способами. Насамперед, необхідно точно знати автора та назву цікавить вас видання. Тепер приступайте до роботи з алфавітним каталогом. У ньому картки розташовуються строго в порядку алфавіту за прізвищем автора або назвою книг, які виходять без вказівки авторства або під редакцією кількох людей. Після того як книга знайдена, випишіть відомості про її зберіганні на спеціальний вимогливий лист. Тут вказується шифр книги, що складається з індексу розділу (наприклад, книги з економіки мають індекс 65) та авторського знака (він позначає місце книги всередині розділу). При необхідності запишіть інвентарний номер книги. Всі ці відомості допоможуть бібліотекарю відшукати те, що вам потрібно набагато швидше.
2
Крім алфавітного каталогу в бібліотеці є також систематичний. Він незамінний для тих, хто шукає не конкретну книгу, а робить добірку літератури з певного питання. Перш ніж працювати з систематичним каталогом, загляньте в алфавітно-предметний покажчик. По ньому визначте індекс розділу, що цікавить вас тематики (наприклад, книги з етнографії розташовуються під цифрами 63.5). Тепер візьміть ящик систематичного каталогу, позначений цими цифрами, і випишіть дані книг, які вас зацікавили.
3
Істотно прискорити процес пошуку літератури можна за допомогою електронних каталогів. Причому запит в них можна формулювати як за прізвищем автора та назвою книги, так і за ключовими словами. Шукати книги таким способом дуже зручно і швидко, проте необхідно враховувати, що не весь книжковий фонд бібліотеки може бути занесений в електронну базу. Тому, коли ви шукаєте стару книгу, що вийшла у світ раніше 1990 року, краще скористайтеся звичайними каталогами.
4
Ніхто так добре не знайомий з вмістом книжкових полиць, як бібліотечний працівник. Якщо у вас виникли труднощі під час пошуку потрібної літератури, зверніться до бібліотекаря. Точно сформульований запит допоможе вам отримати бажану книгу дуже швидко.
Серед безкоштовних електронних бібліотек є й такі, які надають свої послуги правомірно. Вони можуть спеціалізуватися на книгах, які перейшли в суспільне надбання, поширюваних на умовах вільних ліцензій або наданих авторами для використання тільки в межах сайту.
Інструкція
1
Платна електронна бібліотека «ЛітРес» надає своїм користувачам можливість читати деякі твори в онлайн-режимі безкоштовно. Це дозволяє прийняти рішення про покупку книги для її подальшого читання на мобільних пристроях без доступу в інтернет. Вибравши на сайті твір, поруч з ескізом обкладинки якого є посилання «Читати», натисніть на це посилання, і в окремій вкладці браузера відкриється «ЛітРес: читалка». Її дизайн і принцип дії періодично змінюється для запобігання несанкціонованого копіювання текстів і їх перенесення в піратські бібліотеки.
2
На сайті «Вікітека» розташовані матеріали, що є суспільним надбанням, а також призначені для поширення на умовах вільних ліцензій. Крім цього, на ньому представлені документи, які не є об'єктами авторського права взагалі, зокрема, деяких законодавчих актів. Для пошуку книги чи іншого тексту введіть ключову фразу в полі «Пошук», а потім натисніть кнопку з лупою. Можна також знайти матеріал через зміст. А в лівій частині головної сторінки розташований список мов, на яких доступна «Вікітека».
3
Ресурс Project Gutenberg в основному спеціалізується на іноземній літературі, що перейшла в суспільне надбання. Щоб знайти книгу, введіть ключову фразу в поле Search book catalog, після чого натисніть клавішу Enter. Для пошуку по змісту перейдіть за посиланням Online Catalog.
4
У бібліотеці «КнігаФонд» всі матеріали поділені на дві категорії: що перейшли в суспільне надбання і опубліковані на умовах договорів з авторами. Читання будь-яких книг здійснюється через Flash-аплет, тому на комп'ютері обов'язково повинен бути встановлений Flash Player. Книги, що перейшли в суспільне надбання, можна читати через цей аплет безкоштовно, а решта - вносячи фіксовану щомісячну абонентську плату. Обов'язково зареєструйтеся на ресурсі, інакше ви не зможете отримати доступ навіть до безкоштовних книгам.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь вимог ліцензій на матеріали і правила користування бібліотеками.