Як вводити другий прикорм.

Вже до 6 місяців раціон грудничка стає на один прикорм різноманітнішою. У щоденне меню крихти додається каша. З нею малюк отримує рослинний білок, мінеральні речовини, вітаміни і клітковину.
Інструкція
1
Введення прикорм а починається з 4-4,5 місяців. Інтервали між наступними прикорм ами складають приблизно два тижні: перша йде на поступове збільшення разової порції, а друга на повну адаптацію до нової їжі.
2
При введенні другого прикорм а, як і у випадку з першим, дотримуйтесь певні принципи. Починайте з малої кількості,? ч.л., щоб малюк звикав до чергового страві поступово. Давайте кашу перед годуванням грудним молоком, поки у крихти ще є апетит. Готуйте їжу за кілька хвилин до годування, а не заздалегідь.
3
Малюки на першому році життя краще засвоюють рисових крохмаль, потім пшеничний, тобто манну кашу і дещо гірше інші крупи. Але у міру звикання і вироблення необхідних ферментів, вже через 1-2 місяці, давайте каші із змішаних круп, наприклад, вівсяної, рисової і гречаної. Спочатку готуйте грудничку 5% кашу, а потім і 8-10% на незбираному молоці. Можете придбати готові каші, призначені для дитячого харчування. Спосіб їх приготування і дозування вказані на упаковці.
4
Через один тиждень після введення каші замініть нею ще одне грудне годування. Таким чином, в 6-6,5 місяців ваша дитина буде отримувати 2 прикорм а (овочеве пюре і кашу) і 3 годування груддю.
5
Для оптимальної роботи травної системи, розділяйте прикорм и грудним годуванням. Меню грудничка повинно виглядати приблизно так: 6.00 - грудне годування; 10.00 - каша; 14.00 - грудне годування; 18.00 - овочеве пюре; 21.00 - грудне годування.
6
Коли малюк звикне до каші, поєднуйте її з овочами: гарбузом або морквою. А після, на десерт, давайте фруктове пюре.
Зверніть увагу
При введенні другого прикорму, тобто каші, особливо манної, слід спостерігати за реакцією і стільцем малюка. У деяких випадках рослинний білок може викликати алергію. Вона проявляється не тільки висипом, а й диспепсическими розладами. Тому при появі підозрілих симптомів, варто звернутися до лікаря. .
Корисна порада
Дітям, схильним до алергії або хворих на рахіт, краще варити каші на овочевому бульйоні. Малюкам з надмірною масою тіла необхідно частіше давати вівсяну кашу.
Кращою їжею для новонародженої дитини є материнське молоко. Фахівці рекомендують годувати дітей грудьми до року, а деякі - навіть до 2 років. Але вже з 3-4 місяців слід вводити перший прикорм . Так малюк поступово переводиться на загальний стіл. Ви можете в якості першого прикорм а використовувати готові промислові страви або готувати самі. Але у всіх випадках повинні розуміти, що продукти харчування повинні задовольняти потреби зростаючого організму.
Вам знадобиться
  • Фруктові соки, овочеві і фруктові пюре, молочні каші, сир, кефір, сухарі і печиво, пшеничний хліб, м'ясо, риба.
Інструкція
1
Терміни введення першого прикорм а повинен визначити дільничний лікар. За станом здоров'я, деяким дітям "нові" продукти вводяться пізніше. Бажано завести щоденник, в якому слід вказати дату введення нового продукту і реакцію організму на нього.
2
У процесі привчання дитячого організму до нового харчування слід дотримуватися кількох правил: - давати прикорм перед годуванням грудьми; - вводити поступово, починаючи з малих доз; - переходити до нового прикорм у через 7 днів. Так ви зможете зрозуміти як реагує організм малюка на новий продукт; - якщо у дитини з'явилася алергічна реакція або розладналося травлення, то слід припинити введення даного продукту; - не можна давати один і той же прикорм два рази на день.
3
У першу чергу слід вводити малюкові продукти, що володіють нізкоаллергенних властивостями. Це сік зелених яблук, потім - грушевий, сливовий, абрикосовий, персиковий, чорносмородиновий, морквяний, вишневий. Починайте з освітлених соків, потім запропонуйте з м'якоттю. Первісна доза повинна становити від 3 до 5 крапель, потім поступово збільшуйте до добової норми. Для розрахунку норми треба вік малюка помножити на 10 (3 місяці - 30 мл, 4 - 40 мл і т.д.). Після того як організм звикне до однокомпонентним сокам, можна вводити полікомпонентні. Це соки, які складаються з двох видів фруктів: яблучно-морквяний, яблучно-сливовий та ін.
4
Через два тижні слід вводити фруктове і ягідне пюре. Починайте з яблучного пюре, запропонуйте малюкові з'їсти 1/2 чайну ложку. Поступово збільшуючи до 2 столових ложок за 7 днів. Обсяг денної норми вираховується аналогічно сокам. Потім можна дати пюре з вишні, груші, сливи, черешні, банана.
5
З 4,5-5,5 вводять овочеве пюре з 1-2 чайних ложок. За 10 днів обсяг збільшують до 100 грам. Спочатку дають кабачки, потім - гарбуз, моркву, цвітну капусту, а пізніше білокачанну.
6
З 5 місяців слід починати давати молочну кашу. Однак, якщо у малюка непереносимість молока або алергія на нього, то варіть її на воді. В першу чергу давайте рисову, гречану, кукурудзяну каші. Потім - вівсяну і манну. Велику поживну цінність представляють каші з декількох круп з додаванням овочевого пюре. Тільки їх слід давати до кінця першого року.
7
З 5-6 місяців можна давати малюкові сир. Тільки перший час його треба ретельно розтирати з грудним молоком. Починайте давати з 1/2 чайної ложки.
8
З 6 місяців рекомендується вводити жовток, починаючи з 1/8 і поступово доводячи до 1/2 в день. Білок дітям до року давати не рекомендується, він може викликати алергію.
9
З 7 місяців можна давати дитині пшеничний хліб і м'ясо. Переважно нежирне м'ясо: індички, курки, телятини, кролика, свинини. Спочатку дають дитині у вигляді пюре, а коли з'являться перші зуби - котлет, фрикадельок.
10
У 8 місяців вводять кефір, який замінює одне годування грудьми. З 9 місяців рекомендується давати рибу. Перевагу віддавайте нежирним сортам. Починайте давати з 1/2 чайної ложки, доводячи до 60 грамм.Такім чином, до кінця першого року життя дитина повністю перекладається на загальний стіл.
Зверніть увагу
Наведена тут схема розрахована на здорову дитину. Якщо у малюка проблеми зі здоров'ям, то лікар може внести свої зміни.
Корисна порада
Нові продукти слід давати в ранкові години, спостерігаючи за станом малиша.Нельзя вводити відразу два нових блюда.