Як поводитися з невісткою. Як правильно будувати відносини з невісткою.

Існує безліч анекдотів про тещу, але дуже мало - про свекрухи. Деякі невістки кажуть, що свекруха - це просто не смішно. Однак мудра жінка може навчитися правильно поводитися з дружиною сина і навіть полюбити її. І тоді вона зможе з повним правом називати себе гарною свекрухою.
Інструкція
1
Не втручайтеся у відносини між невісткою і сином, навіть якщо вам здається, що ви краще знаєте, як їм будувати сім'ю. Надайте молодих самим собі: вони самі розберуться в своїх проблемах. В деяких випадках, якщо невістка попросить, можна допомогти їй. Однак поясніть, що не будете робити це кожен раз: молоді повинні вчитися самі, не звертаючись до батьків за допомогою постійно.
2
Розмовляйте з невісткою спокійно, не допускайте менторського тону, моралей, не намагайтеся показати свою перевагу. Розмовляйте привітно і доброзичливо, посміхайтеся. Невістка напевно отзеркаліть ваша поведінка і постарається догодити вам.
3
Довіряйте вибору свого сина і не докоряйте невістку за те, що вона негідна вашого хлопчика. Чоловік полюбив її, а це означає, що в ній є багато привабливих рис. Не вважайте її поганою дружиною тільки тому, що вона не відповідає вашому ідеалу невістки. Якщо жінка не подобається вам, хоча б постарайтеся поводитися з нею ввічливо і спокійно.
4
Не думайте, ніби невістка забирає у вас увагу і любов сина, і тим більше не звинувачуйте її в цьому. Любов до дружини і любов до матері - це зовсім різні речі. Не наполягайте, щоб молоді часто відвідували вас і самі не приходите до них у гості щодня, адже у молодої сім'ї можуть бути свої справи.
5
Не давайте невістці рад інтимного характеру і ніколи не заходите в кімнату молодих без попиту. Тим не менш, якщо дружина сина сама просить у вас поради, ви можете його дати. Пам'ятайте, що вона ще тільки вчиться, і ви можете допомогти своєю мудрістю, коли це буде потрібно.
6
Якщо ви живете разом з невісткою , спокійно реагуйте на те, як вона веде господарство. Не потрібно вчити дівчину готувати, прибирати, прати і т.п., якщо вона сама не просить про це. Якщо ви бачите, що невістка намагається допомогти вам по господарству - не відкидайте її допомогу, нехай навіть вам здається, що молода жінка робить все неправильно. Будьте терплячі.
Відносини свекрухи і невістки - не тільки тема нескінченних анекдотів, але часом причина сімейних конфліктів, які беруть саму гостру форму, аж до розлучення. А все тому, що дві начебто дорослі осудні жінки ніяк не можуть знайти спільну мову, змушуючи мучитися і один одного, і того чоловіка, для якого є найдорожчими і близькими. Деякі свекрухи вважають, що в конфліктах завжди винні невістки. Тим не менш, це не так. І свекрухи при бажанні зовсім неважко налагодити якщо не хороші, то хоча б стерпні відносини з невісткою.
Інструкція
1
Як би не хотілося бачити свого «хлопчика» поруч, свекрухи жити треба окремо від сім'ї сина. Оскільки дві господині під одним дахом уживаються ще рідше, ніж два ведмеді в одному барлозі.
2
Матері сина, із завзятістю, гідною кращого застосування, яка конфліктує з його дружиною, треба частіше згадувати, що і вона колись була невісткою. І напевно вона ображалася на свекруху, вважаючи ту прискіпливої, настирливої і несправедливою.
3
Зробіть над собою зусилля і перестаньте сприймати невістку, як нахабу, безцеремонно «ввалився» у вашу родину, і тим більше як злодійку, що вкрала у вас найдорожче. Адже син вибрав і полюбив саме цю жінку з незліченної безлічі представниць прекрасної статі, а значить йому добре з нею. Значить він бачить в ній щось таке, що не помічаєте або не хочете помічати ви, засліплена ревнощами і ворожістю. Досить переконати себе в цій істині, як невістка відразу перестане здаватися ледачою, хитрою, нахабною.
4
Найсильніший аргумент: від сварок матері і дружини страждає насамперед гаряче улюблений син. Варто тільки згадати про це і навіть сама егоїстична і прискіплива свекруха задумається: а чи не приборкати чи свій темперамент? Чи не спробувати встановити з невісткою хоча б тимчасове перемир'я?
5
Нарешті, пам'ятаєте стару істину: «Першим поступається той, хто розумніший!» Ви старше, у вас набагато більше життєвого досвіду. Тому саме на вас лежить головна відповідальність за те, щоб ваші стосунки з невісткою не нагадували «фронтову хроніку».
6
Звичайно, повністю позбутися від ревнощів навряд чи можливо. І невгамовне прагнення старшого покоління наставляти, повчати молодь, настільки ж давнє, як рід людський. Але можна ж уникати крайнощів, тримати себе в руках. Невістка чи братиме в багнети поради свекрухи, якщо вони даються лише іноді, у справі, до того ж, в делікатній, тактовної формі. Скоріше вона прийме їх з увагою і вдячністю.