Як вести себе в суді. Як можна відкласти суд.

Від поведінки позивача або відповідача у суді може залежати успіх його процесу. Не менш важливо пам'ятати про основні правила суді бного етикету і тим, хто змушений виступати в ролі свідка. За неналежну поведінку людини можуть вигнати з залу або навіть оштрафувати.
Інструкція
1
З'явитеся на суді бное засідання за 5-10 хвилин до його початку. Запізнення в таких випадках можуть привести до неприємних наслідків. Особливу увагу приділіть своєму зовнішньому вигляду: до недбало одягненим людям у залі суду нерідко ставляться негативно і навіть можуть зробити їм зауваження.
2
не обурюється, якщо вам доведеться прочекати довгий час, перш ніж вас запросять до зали суду. Постарайтеся заспокоїтися, займіться чимось, налаштуйтеся на позитивний лад. Не йдіть надовго від залу суду без необхідності, щоб не пропустити момент, коли вас запросять увійти.
3
Звернення до судді обов'язково потрібно починати зі слів «шановний суд». Виголошуючи промову, припустимо також говорити «ваша честь». Будь-які свідчення і пояснення слід давати тільки стоячи. Є, втім, і винятки з цього правила. Вони можуть стосуватися важко хворих, літніх людей, калік і пр. І вимагають особливого дозволу головуючого. Вигуки і коментарі з місця строго заборонені.
4
Не звертайтесь з питаннями до судді: задавати їх можна тільки учасникам процесу і представникам. Заборонено перебивати позивача, відповідача, свідків і т.п. під час виступів, навіть якщо ви впевнені, що вони брешуть або ображають вас. Всі свої претензії ви зможете висловити пізніше, притому тільки з дозволу судді.
5
Після суді бного слухання починаються дебати. На цьому етапі позивач і відповідач не мають права вимагати пред'явлення додаткових доказів і виклику нових свідків. Якщо у вас є особливі докази, подбайте про те, щоб вони були представлені суду ще на стадії слухання.
6
Ведіть себе коректно. У залі суду заборонено розмовляти по телефону, читати книги, газети і журнали, голосно розмовляти, їсти і т.п. Всі пояснення давайте у ввічливій формі, не кричіть, не ображайте інших людей і не вживайте ненормативну лексику. Істерики, скандали і тим більше спроби вдарити кого-небудь в залі суду можуть закінчитися дуже погано.