Як вести себе в гостях.

Візит до друзів або родичів - чудовий шанс добре відпочити, зустріти всіх в одному місці, дізнатися останні новини про спільних знайомих і приятелів, навіть провести ділові переговори і, звичайно ж, смачно поїсти. Але не варто забувати, що навіть такий захід має певні правила, дотримання яких допоможе максимально комфортно провести час і не зіпсувати ні з ким стосунків.
Інструкція
1
На отримане запрошення прийти в гості обов'язково необхідно дати відповідь. Зробити це можна особисто, по телефону або письмово. Коли в запрошенні точна дата не вказана, уточніть її. Якщо прийти не дозволяють важливі обставини, про це повідомте господарям і після вибачень поясніть причину.
2
Щоб не викликати нервозність у господарів і не затьмарювати настрій іншим гостям, намагайтеся приходити вчасно. На запізнення має право тільки почесний гість, однак воно не повинно перевищувати 15 хвилин. Якщо непередбачені обставини затримують вас, то обов'язково про це треба попередити господарів.
3
Ходити в гості прийнято з подарунками. Можна дарувати квіти, цукерки, пляшку вина або шампанського. Увійшовши до будинку, можна ненадовго затриматися біля дзеркала - поправити краватку або макіяж, зачіску, привести в порядок одяг. Увійшовши до кімнати, де вже зібралися гості, спочатку привітайтеся з господарями, а тільки потім з іншими присутніми.
4
Якщо гостей багато, обмежтеся загальним поклоном, не прагнете привітати кожного. У випадку, коли ви незнайомі з присутніми, то дочекайтеся, поки господарі вас представлять. Спочатку потрібно вітати дам по старшинству, а потім чоловіків. Буде чудово, якщо для кожного у вас знайдеться кілька люб'язних слів і привітна посмішка.
5
Не проявляйте поспіху, сідаючи за стіл, але і занадто повільним, не будьте, не затримуйте інших гостей. Важливо пам'ятати, що чоловіки в пристойному суспільстві не сідають, поки не сіли дами. Чоловік, який супроводжує до столу даму, повинен їй запропонувати праву руку.
6
Сідаючи, не потрібно стілець присувати до столу впритул, але і залишаючи надто далеко його, ви ризикуєте упустити собі на одяг якусь страву або столовий прилад. Ознаками поганого тону вважаються: - користування за столом косметикою і гребінцем; - під час обіду залишати своє місце без особливої потреби; - читати під час обіду; - розмовляти через сидячого рядом.-розмовляти по телефону.
7
В гостях не засиджуватися до такого часу, коли господарі починають мріяти, коли ж за вами, нарешті, закриється двері. Не забудьте після вечірки висловити господарям подяку за вечір.
Іспанія з її дивовижною історією, колоритом і природою завжди притягує до себе мандрівників. Неповторний темперамент іспанців змушує гостей звернути увагу на свою поведінку.
Інструкція
1
Врахуйте, що в іспанців особливий характер. Вони серйозні, галантні, товариські і доброзичливі. Проте їх манера спілкування спочатку може вас збентежити. Розмовляють вони так голосно, що іноземець може подумати, що трапилася сварка. У хід йде і активна жестикуляція, і руху. Розмовляйте голосніше, щоб іспанець почув вас і правильно зрозумів. Виражайтеся щиро і частіше посміхайтеся.
2
Не забувайте про ввічливість. Ввічливе і шанобливе ставлення іспанців один до одного можна відзначити повсюдно. Вони вдячні за самі незначні дрібниці, ввічливі з жінками незалежно від їх віку та стану. При цьому для них абсолютно не важливо, чи знають вони один одного чи ні.
3
Врахуйте, що англійська мова, якою звикли користуватися туристи, в містах і на курортах Іспанії не надто актуальне. Придбайте хороший іспанська розмовник, користуйтеся словником або почніть вивчати іспанську.
4
В Іспанії прийнято голосно вітатися і вільно спілкуватися навіть з незнайомими людьми. В силу мовних особливостей іспанці до всіх звертаються на «ти», що має в своєму розпорядженні гостей країни до відкритого спілкування і сприяє встановленню добрих відносин. Проте варто знати міру - поводитися доречно і скромно. Майте на увазі, що з іспанцями не варто заводити розмов на тему кориди, громадянської війни і періоду правління Франко. Розмову про особисте життя також краще виключити. Поняття сім'ї та будинки тут священні.
5
Не беріть автомобіль напрокат, якщо бачите, що його господарі - араби. Не саджайте до себе в машину попутників. Крім того, скрізь стежте за своїм майном, тому мають місце випадки шахрайства і злодійства, що може затьмарити ваш відпочинок.
6
Не шкодуйте грошей на чайові, в іншому випадку ви можете стати об'єктом глузування обслуговуючого персоналу.