Як знайти душевний спокій і рівновагу. Як відновити душевний спокій.

Бувають періоди, коли здається, що весь світ повернувся проти вас, все, що відбувається навколо бачиться сірим і похмурим, а майбутнє - безрадісним. Поглянувши на себе з боку, задумайтеся: чи не намагаєтеся ви боротися з реальністю життя? Нарікати на відсутність гармонії і душевної рівноваги абсолютно марно. Адже знайти і те, і інше в ваших силах.
Інструкція
1
Спробуйте усвідомити для себе: що робить вас нещасним і заважає отриманню душевного спокою? В даний момент обставини складаються саме так, як є. Звичайно, ви змушені з ними рахуватися, але шанс змінити все на краще є завжди. Керуючись цим, ви навчитеся відновлювати душевну рівновагу . Пам'ятайте, щоб встановити мир і спокій в душі, завжди існують дві можливості: змінити ситуацію або ваше ставлення до неї.
2
Необхідними і раціональними етапами людського розвитку є кризи. Не бійтеся їх, вони даються людям як шанс для особистісного зростання, для того, щоб відкинути все зайве, прийняти нову форму, піднятися на наступний щабель, стати самими собою. Маленькій дитині, щоб дістати іграшку, потрібно навчитися повзати, вставати на ноги і ходити. Людина так влаштована, що всі його розвиток, починаючи з самого народження і до смерті, відбувається завдяки труднощам при досягненні бажаного.
3
Викиньте з своєї душі образу на інших, позбудьтеся від гніву, почуття провини, страху, розчарувань і очікувань - станьте вільним. Вас зачіпає чиясь критика? Усвідомте, що якщо критикує прав, то вам нема за що на нього ображатися, адже він тільки сказав правду. Якщо ж його висловлювання безпідставні, то все це не має до вас жодного відношення. Усвідомте, що ваш гнів нічого не змінює, а лише погіршує ситуацію. Не існує нічого такого, чого ви повинні боятися, адже у ваших силах змінити складну ситуацію в будь-який час. Страждати від докорів сумління, відчуваючи почуття провини - нерозумно. Набагато розумніше - вчитися на своїх помилках. Позбувшись від очікувань, ви перестанете розчаровуватися, а також ображатися і сердитися.
4
Навчіться сприймати себе, інших і саме життя безумовно - такими, які все і є насправді. Звільнитеся від звичних стереотипів, старих зразків поведінки, уявлень, масок, ролей. Намагайтеся жити в дійсності, повністю перебувати в теперішньому моменті. Через це звільнення прийде незворушність, пов'язана з набуттям гармонії і душевного здоров'я.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kRD_G5iIm_s
Життя сповнене сюрпризів і, часом, сюрпризів не найприємніших. Зберігати спокій підчас завдання не з легких. Але пригнічені емоції, постійні стреси і переживання можуть призвести до появи соматичних захворювань, тобто недуг, викликаних безперервним нервовим напруженням. Тому варто навчитися знаходити душевний рівновагу .
Інструкція
1
Не зберігайте в собі негатив. У прагненні до душевної рівноваги варто навчитися позбавлятися від негативних переживань. Навчіться прощати образи і кривдників. Чи не рефлексуйте надто довго, в подробицях згадуючи неприємні або принизливі моменти. Адже ваша мета - не відновити конфлікт, а повернути собі душевний комфорт.
2
Збирайте позитивні емоції. Звертайте увагу на будь-які приємні дрібниці: пухнастий халат, ароматний чай, смачну вечерю. Подумайте, як багато хорошого є у вашому житті. Для того, щоб повніше усвідомити це, щодня виконуйте нескладна вправа: перед сном розслабтеся і пригадайте 5 (можна і більше) хороших речей, які сталися з вами за минулий день. Адже в житті безліч радощів, незалежних від фінансового стану або соціального статусу.
3
Живіть сьогоденням, тут і зараз. Заново переживаючи минулі невдачі або лякаючись майбутнього неможливо перебувати з гармонії з самим собою. Вірте в краще, намагайтеся зберегти оптимізм в будь-якій ситуації. Як би банально це не звучало, але життя виправдовує наші очікування. Найбільшого успіху досягають ті люди, які вірять в себе і свою мету.
4
Пам'ятайте: все пройде. Не зациклюйтеся на проблеми, неприємності, більшість з них забудуться вже через кілька місяців. У ті хвилини, коли здається, що все йде шкереберть, згадайте про своїх близьких, адже вони теж потребують підтримки, допомоги і турботи. Перемкніть свою увагу тих, хто його потребує.
5
Аврал на роботі, наближаються іспити, творча криза - якщо в голові справжній хаос, а сили і настрій на межі, варто зробити перерву. Відкиньтеся в кріслі, закрийте очі, розслабте всі м'язи. Кілька хвилин проведіть ні про що не думаючи, глибоко дихаючи. Потім налийте чашечку чаю з лимоном, який володіє бадьорить дією. Однак ситуацій, коли робити потрібно все і відразу, краще уникати. Привчіть себе кожен вечір складати розклад на наступний день і дотримуйтеся його.