Як самому прошити взуття. прошивка взуття гачком.

Для того щоб відремонтувати взуття , зовсім не обов'язково звертатися в майстерню. Так званий невеликий ремонт можна здійснити самостійно, не володіючи при цьому особливими навичками. Наприклад, можна прошити підошву за допомогою підручних засобів.
Вам знадобиться
 • - капронова нитка;
 • - мило або гудрон;
 • - шило;
 • - тонкий гачок;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Підготуйте нитка. Найкраще для прошивания підметок підходить капрон товщиною близько 5-6 мм. Для того щоб він не распушаются, натріть його милом або гудроном.
2
При відсутності шила скористайтеся гостро заточеною спицею. Гачок може бути будь-яким, але краще всього для прошивания взуття підходить тонкий в'язальний. Його може замінити шматок дроту із загнутим кінцем.
3
Намітьте лінію майбутнього шва. Вона повинна відступати від краю підошви всередину не менше ніж на 5 мм, інакше нитка поступово стоншена від тертя об асфальт. Для точності можна промальовувати лінію шматком мила або кравецької крейди.
4
Увіткніть шило в підметку в тому місці, де збираєтеся робити перший стібок. Шило повинно проколювати підошву зовні всередину під кутом близько 45 градусів. Вхідний отвір розташовується на зовнішній поверхні підметки, вихідна - на внутрішній.
5
Складіть нитку, призначену для прошивання, навпіл. Утворену від згину петлю прикладіть до щойно проробленому шилом отвору всередині взуття. Через зовнішній отвір проведіть гачок і накиньте на нього петлю. Витягніть її назовні, потім потягніть один з кінців так, щоб розправити нитка.
6
Через 5-7 мм аналогічним чином зробіть другий отвір. Так само зовні всередину проведіть через нього гачок і накиньте петлю, утворену з складеного навпіл вільного кінця нитки, що знаходиться всередині взуття. Витягніть петлю назовні і протягнете в неї вільний зовнішній кінець капрону, що залишився від першого стібка. Затягніть його.
7
Зробіть третій отвір і повторіть дії, описані вище. Для закріплення шва на завершення процесу зробіть пару зворотних стібків. Зауважте капрон і обріжте зайве, залишивши короткий кінець.
Корисна порада
Якщо нитка порвалася при сильному затягуванні стібка, зв'яжіть її кінці з внутрішньої сторони взуття і продовжити прошивати її.
Від того, наскільки міцна взуття, часто залежить успіх подорожі. Особливо якщо значну частину шляху вам належить виконати пішки. Вирушаючи в похід, ви повинні бути впевнені, що новенькі черевики , які на вигляд здаються міцними, що не розваляться в найвідповідальніший момент. На жаль, міцного взуття в магазинах стає все менше, а шви на черевиках можуть виявитися імітацією. Тому перед подорожжю прошийте взуття самі.
Вам знадобиться
 • Міцні бавовняні нитки
 • Віск для ниток або воскова свічка
 • Шило
 • Дошка
 • 2 голки
 • Тонкий в'язальний гачок
 • Власне черевики
Інструкція
1
Відріжте шматки нитки довжиною приблизно 50 см. Всуньте 2 шматки нитки в голки і навощити. Найзручніше для цієї мети використовувати спеціальний віск для ниток, який продається в спеціальних футлярах. Але можна розтопити бджолиний віск або просто свічку і вмочити туди нитки.
2
Вимийте і ретельно висушіть черевики . Візьміть один шматок підготовленої нитки і складіть його навпіл, щоб вийшла петля. Проколіть отвір в тому місці, яке ви збираєтеся прошивати. Найзручніше починати з підметки. Отвір проколіть із зовнішнього боку підметки. В отвір з внутрішнього боку проведіть гачок і протягніть петлю так, щоб кінці нитки залишилися із зовнішнього боку.
3
Зробіть другий отвір, протягнете крізь нього обидва кінці нитки. Проведіть їх в петлю і затягніть її. Із зовнішнього боку у вас вийшов стібок. Зробіть наступне отвір. Можна навіть одразу зробити потрібну кількість отворів по всій довжині шва. Всуньте обидва кінці нитки в голки. Один кінець виведіть на зовнішню сторону через цей же отвір, але так, щоб не розпустилася петля. Кінці нитки повинні опинитися по різні боки шва.
4
Ту нитку, яка залишилася з внутрішньої сторони, через наступне отвір виведіть на зовнішню сторону, а другий кінець - через цей же отвір на внутрішню. Продовжуйте прошивати, протягуючи кінці нитки назустріч один одному. Можна зробити й інакше. Спочатку прошити весь шов швом «вперед голку», заводячи нитка в кожен отвір. Потім другим кінцем нитки, також швом "вперед голку», заповнити порожні місця. В кінці шва зробіть кілька стібків між двома сусідніми дірочками, щоб закріпити шов.
5
Таким же чином прошийте і всі інші шви, які хочете зміцнити. Для того, щоб строчка вийшла рівною, можна спочатку провести лінії тонким крейдою або восковим дрібному і розмітити місця для отворів. Відстані між дірочками повинні бути приблизно рівними.
Корисна порада
Вощеная бавовняна нитка - найкраще, що можна придумати для такої роботи. Крім усього іншого, віск закладає отвори у взутті. Але міцні бавовняні нитки теж не завжди вдається знайти. Якщо їх немає - підійдуть капронові. Головне, щоб вони не рвали шкіру.