Як вишивати на одязі. вишивання бісером одягу в схемах.

Вишивка на одязі виглядає завжди свіжо і цікаво. Звичайну річ можна зробити ексклюзивною і неповторною, вона стане справжньою прикрасою вашого гардеробу. Вишивати на одязі можна різними способами, але найбільш популярна вишивка хрестом і бісером.
Вам знадобиться
  • - одяг;
  • - схема вишивки;
  • - нитки;
  • - стрічки;
  • - бісер;
  • - голки;
  • - ножиці;
  • - канва;
  • - п'яльці.
Інструкція
1
Підберіть одяг, на якій будете вишивати. Зверніть увагу на колір і фактуру тканини. Так, для вишивки хрестиком або гладдю краще вибирати лляну, бавовняну або іншу тканину, в якій нитки переплетені хрест-навхрест. Трикотажні речі вимагають особливого підходу, на них буде добре виглядати вишивка бісером, стрічками або гачком.
2
Придумайте малюнок або схему вишивки. Для цього візьміть будь-який вподобаний орнамент і переведіть в одиниці виміру відповідно з технікою в'язання. Щоб спростити собі роботу і отримати гарантований результат, використовуйте готові схеми з книг, журналів або сайтів рукоділля.
3
Купуйте матеріали, необхідні для вишивання. Зверніть увагу на повну відповідність ниток, бісеру, стрічок одязі , покладайтеся на свій смак. Вони повинні добре виділятися, тому необхідна контрастність. Добре, якщо вишивка буде гармоніювати з іншими предметами одягу - сумкою, взуттям, аксесуарами.
4
Якщо є можливість, натягніть гаптовану частину виробу на п'яльці. Якщо ви вишиваєте воріт, затисніть в п'яльці одну частину, а іншу нитками приметайте до другої половини, щоб виріб був в рівномірно натягнутому стані.
5
Трикотажне полотно намагайтеся не розтягувати, а закріпити в його звичайному стані, Приметайте до одного з кілець п'яльці. Вишивання на трикотажі також має свої нюанси. Краще всього використовувати шви «петля в петлю», кетельний, тамбурний, стебельчатий. Якщо ви прикрашаєте виріб бісером, розміщуйте намистини на петлях цих швів на лицьовій стороні виробу.
6
Щоб вишивати хрестом, придбайте так звану знімну канву (канва з рідкісним розташуванням ниток). Шматок необхідного розміру приметайте до одязі по периметру і вишивайте прямо поверх клітинок, за схемою. Після закінчення роботи просто витягніть нитки канви або розчиніть її у воді.
7
Кінчики ниток сховайте з вивороту вироби, протягнувши в стібки. Якщо нитки не линяють, вручну обережно виперіть виріб і пропрасуйте праскою з мінімальним нагрівом. Вироби з вишивкою бісером потрібно прати дуже обережно, так як вони можуть облупитися і втратити елегантний вигляд.