Як відзначити Великдень.

Великдень - це один з найголовніших свят християн, що символізує чудесне воскресіння Спасителя після мученицької смерті на хресті. У більш широкому сенсі Пасха є символом перемоги життя над смертю, добра над злом. В цей день не тільки віруючі люди, що зараховують себе до християн, але і багато атеїсти печуть паски, фарбують курячі яйця. Крім того, вони намагаються бути особливо ввічливими, уважними не тільки до близьких, а й до сторонніх людей.
Інструкція
1
Якщо в родині є маленькі діти, які вже можуть зрозуміти сенс цього свята, треба перед настанням Великодня коротко і без сумних подробиць, розповісти їм про подвиг Спасителя, який подарував людям надію на вічне життя. Постарайтеся розповісти так, щоб дітям було зрозуміло й цікаво, зробивши особливий акцент на перемогу добра над злом.
2
Якщо ви дотримуєтеся всі релігійні канони, зокрема, Великий піст, постарайтеся в Чистий четвер гарненько забратися в будинку. Також поясніть дітям сенс цього і попросіть надати посильну допомогу: нехай, наприклад, наведуть порядок у своїй кімнаті.
3
Напередодні Пасхи постарайтеся додати вашому житлу святковий, гарний вигляд. Для цього зовсім не обов'язково витрачати солідні суми на прикраси, цілком підійдуть простенькі декоративні іграшки у вигляді звіряток, пухнасті гілочки верби, різнокольорові стрічки. Розвісьте їх у різних кутках будинку.
4
Навіть якщо ви атеїст, не нехтуйте звичаєм фарбувати курячі яйця. Поставтеся до цього, як до красивого, доброго ритуалу, що символізує радість життя. А якщо ви віруюча, обов'язково розкажіть дітям переказ про Марію Магдалину і римського імператора, якому вона піднесла куряче яйце зі словами: «Христос воскрес!», І яйце, до здивування римлянина, тут же прийняло червоний колір. У кожній родині віддають перевагу фарбувати яйця по-різному, в залежності від звичок, бажання і фінансових можливостей. Виберіть варіант, який вам більше до душі, і залучіть до цієї роботи діточок: вони охоче візьмуть участь!
5
Напередодні паски спечіть або купіть хоча б один паску. Віруючі люди, як правило, освячують їх під час всеношної молитви. Можна зробити це також вранці в день самого Великодня. За традицією на святковому столі можуть бути які завгодно страви - адже Великий піст закінчився, - але неодмінно мають бути фарбовані яйця і паски.
6
І не забувайте, що християни в день Пасхи вітають один одного словами: «Христос воскрес!», На які покладено відповідати: «Воістину воскрес!» А як бути, якщо ви - атеїст чи сповідуєте іншу релігію, і до вам на вулиці звернулися з цим привітанням? Напевно, не буде нічого поганого, якщо ви все-таки вимовите у відповідь: «Воістину воскрес!» Чому б не зробити людям приємне в їх святковий день.
7
Позначте цей день у колі близьких вам друзів. Ви можете з'їздити на природу або ж просто посидіти вдома за великоднім столом.