Як побудувати паркан своїми руками.

Дачний або сільський будинок складно уявити без забору . Паркан захищає приватну територію від непрошених гостей і приховує життя господарів будинку від сторонніх очей. Оригінальний паркан може прикрасити будинок і ділянку. Побудувати паркан можна своїми руками.
Інструкція
1
Викопайте по периметру майбутнього забору ями для опор. Опорами можуть служити металеві, залізобетонні або цегляні стовпи. Відстань між опорами - від 2 до 3 метрів. Глибина ям - близько 1 метра. Якщо ваші опори - дерев'яні, потрібно обов'язково зробити гідроізоляцію на їх кінцях, щоб вони не згнили швидко.
2
Встановіть опори-стовпи в ями, засипте їх щебенем, гравієм, осколками цегли. Потім насипте піску і добре його зволожите, щоб він осел. Утрамбуйте пісок і засипте ями з опорами грунтом. У разі, якщо у вас важкий паркан, потрібно ями не засипати, а заливати бетоном.
3
До опорам прикріпіть куточки. Якщо ваші опори з металевих стовпів, куточки можна приварити. В куточках шуруповертом зробіть дірочки для прожілін 50х150 мм. На кожен проліт треба по дві прожіліни, так буде надійніше.
4
Покрийте підготовлені дошки захисним складом і скріпіть цвяхами або саморізами, щоб вийшов паркан. Краще це зробити внахлест, але можна збивати дошки поруч, на невеликій відстані один від одного. Після того, як паркан зібраний, його треба пофарбувати.