Як позбутися від сірководню.

Сірководень - безбарвний газ з дуже неприємним запахом, трохи важчий за повітря. Його хімічна формула - H2S. Це отруйна речовина, вдихання якого може викликати сильне отруєння, аж до летального результату. На щастя, органи нюху людини відчувають присутність сірководню в повітрі вже при концентрації, яка у багато разів менше небезпечною.
Інструкція
1
Існує два основних методу, що дозволяє очистити питну воду від сірководню - фізичний і хімічний. Якщо використовується фізичний метод, необхідно спеціально обладнання: ємності для води, насоси, аератори. Його суть в тому, що через ємності, що містять воду, під тиском прокачується велика кількість атмосферного повітря. Водночас в цю ємність подається під тиском кисень. В результаті отруйний сірководень частково вивітрюється, частково окислюється киснем.
2
Подібним чином можна видалити значну частину сірководню , але невелика його кількість залишиться в воді, оскільки це речовина, хоч і в незначній мірі, дисоціює: H2S? HS ^? + H ^ +.
3
Тому, для того, щоб видалити з води практично весь сірководень фізичним способом, необхідно попередньо понизити рН води приблизно до 5,0. Тобто трохи підкислити воду. Тоді дисоціація сірководню відбуватиметься набагато слабкіше.
4
При хімічному методі видалення сірководню в ємності з водою спочатку додають спеціальні реагенти-окислювачі, а потім воду фільтрують через іонообмінні смоли. Як окислювач можна використовувати з'єднання хлору. Наприклад, гіпохлорит натрію (переваги - висока ефективність, дешевизна реагенту; недоліки - вода може придбати характерний неприємний присмак) або озон.
5
Найкращі результати з очищення води від сірководню досягаються, якщо послідовно застосувати обидва ці способи - фізичний і хімічний.
Корисна порада
Сірководень може міститися у воді, з найрізноманітніших причин. Наприклад, в Чорному морі вся товща води, розташована глибше 200 метрів, вважається «мертвою зоною», саме через високий вмісту сірководню, вироблюваного певними типами бактерій. Буває, що сірководень міститься і в прісній воді. Якщо його концентрація мала, така вода може бути навіть корисною, і її застосовують у лікувальних цілях (бальнеологія). Але якщо воду використовують для пиття, від сірководню треба позбавлятися.